وبلاگنویسی

 

چند وقت پیش جهت تشویق و ترغیب اعضای موسسه به وبلاگ نویسی ویژه نامه ای تهیه کردیم که به شرح زیر می باشد و این را هم اضافه کنم که بنای ما این بوده که داریم برای فردی تهیه می کنیم که هیچ چیزی از وبلاگ نمی داند، گرچه یه سری از اعضا وبلاگ نویس هستند یا قبلا داشتند و یه آشنایی کلی با وبلاگ دارند.

 

 

ویژه نامه

جهاد مجازی

ویژه نامه وبلاگ نویسی دوستداران قدس

 

 

جهادی دیگر در راه است…

      اگر تو هم با ما هم فکری

               بسم ا…

 

جنگی که هست چه بخواهیم چه نخواهیم

چه بخواهیم و چه نخواهیم من و تو درست ایستاده ایم در وسط یک میدان جنگ. ما پذیرفته ایم که مسلمانیم و باید بپذیریم که مسلمان دشمن دارد. و این دشمن قصد جانمان را کرده است و تا از بین نبردمان، کوتاه نمی آید.
یهودیان و نصرانیان تا از کیش آنها پیروی نکنی، راضی نخواهند شد. (سوره بقره، آیه 120)
ما ناچاریم با صهیونیست ها بچنگیم؛ نه فقط به خاطر اینکه اسرائیل فلسطین را اشغال کرده، یا لبنانی ها را می کشد، ما ناچاریم با صهیونیست ها بچنگیم چون مسلمانیم.
باز هم می توانی راحت بنشینی و زندگی ات را بکنی، اشکالی ندارد، اما اگر تو هم فکر می کنی باید کاری کرد، بسم الله…
باید بفهمیم جنگ امروز کجاست؟ شاید بهتر باشد بگویم باید ظهور این جنگ را در میدان های مختلف پیدا کنیم. سیاست، فرهنگ، مذهب، نظامی گری و… . اینترنت و وبلاگ هم یکی از این جبهه هاست؛ این کمترین کاری هست که می توانیم انجام دهیم.

مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای می فرمایند:
آنها (دشمنان) غافلند از این که، این ابزارها می توانند مورد استفاده ما هم قرار بگیرند. یعنی وقتی اینترنت بوجود آمد، یک ابزار اختصاصی نبود. ما هم می توانیم از آن استفاده بکنیم. یعنی یک راه دو طرفه است. اگر دشمن می تواند از علوم ارتباطات استفاده کند، ما هم می توانیم استفاده کنیم. ما هم باید دنبالش برویم تا استفاده کنیم. چه مانعی دارد؟ از همان شیوه هایی که ظلالت را منتشر می کنند، می شود ما استفاده کنیم و هدایت را منتشر کنیم. استعداد ما در استفاده از ابزارها، استعداد بالایی است… باید از این گونه ابزار ها استفاده کرد تا هر چه ممکن است دایره اثر گذاری کار خود را وسیع تر کنیم.

وبلاگ چیست؟

تعریف وبلاگ:
وبلاگ به زبان ساده سایت کوچکی است، که شما به آسانی می توانید مطالب مورد علاقه خود را در آن قرار دهید.
بعضی ها در وبلاگشون دل نوشته ها و خاطراتشان را می نویسند.
بعضی ها در وبلاگشون به انتشار افکار و عقایدشون می پردازند.
بعضی ها در وبلاگشون به انتشار مقالات و مطالب علمی و سیاسی می پردازند.
بعضی ها هم در وبلاگشون به اطلاع رسانی و تاثیرگذاری بر دیگران می پردازند.

ویژگی های وبلاگ
وبلاگها به خاطر تبلیغات کوچکی که در گوشه صفحه دارند رایگان می باشند.
در وبلاگ شما براحتی می توانید قالب دلخواهتان را انتخاب کنید.
شما می توانید در وبلاگ های دیگران در مورد مطالبشون نظر بدین و دیگران هم در مورد مطالب شما نظر دهند.

تفاوت وبلاگ با سایت
1- وب سایت ها عمدتا رسمی هستند، اما وبلاگها عمدتا شخصی اند.
2- نوشتن مطلب در یک سایت نیازمند وقت بیشتری می باشد، اما در وبلاگ این امر به راحتی امکان پذیر می باشد.
3- وبل سایتها از نظر طراحی ساختار پیچیده ای دارند، در حالی که وبلاگها ساده ترند، مثل لباس رسمی و راحتی
4- در وب سایت شما می بایست برای طراحی سایت هزینه پرداخت کنید اما وبلاگ ها دارای قالب های آماده هستند.
5- در سایت دامین (آدرس سایت) بصورت مستقیم می باشد مثلا 
http://www.norequds.ir ولی در وبلاگ دامین دو قسمتی می باشد و دامینی که انتخاب می کنید به همراه دامین سرویس دهنده ای (مثل پارسی بلاگ) که از آن وبلاگ می گیرید، می باشد. مثلا: http://sobhegharib.parsiblog.com 

از وبلاگ بیشتر بدانیم

زمان مورد نیاز برای وبلاگ
ایجاد یک وبلاگ در کمتر از 5 دقیقه طول خواهد کشید، بروز رسانی و گذاشتن مطالب جدید نیز در صورت تایپ شدن مطالب نیز کمتر از 5 دقیقه طول خواهد کشید.

سرویس های ارائه دهنده وبلاگ
امروزه سرویس دهنده های فارسی بسیاری وبلاگ رایگان به شما ارائه می دهند. مثل پرشین بلاگ، بلاگفا و پارسی بلاگ و… که به دلایل زیر پارسی بلاگ را پیشنهاد می کنیم:
* دارای قالب های متنوع تری می باشد.
* دارای آرشیو های متعدد از جمله ماهانه، هفتگی و موضوعی می باشد.
* وبلاگ نویسان پارسی بلاگ عمدتا مذهبی هستند بخلاف بلاگفا که وبلاگ نویسان متخلف بسیاری دارد و به همین خاطر چندین بار فیلتر شده است.
* پارسی بلاگ با پسوندهای در دسترس می باشد.
* ارسال و دریافت پیام های تصویری و قرار دادن تصویر در پیام های ارسالی و بسیاری امکانات دیگر که با مراجعه به سایت پارسی بلاگ می توانید از آنها مطلع شوید.

انجمن های وبلاگ نویسی
با زیاد شدن وبلاگ ها، انجمن های تخصصی زیادی بوجود آمده اند مثل انجمن وبلاگ نویسان مسلمان، انجمن وبلاگ نویسان اصفهان و… اما متاسفانه وبلاگ نویسان صهیون پژوه فاقد هر گونه انجمنی هستند، که امیدواریم بتوانیم انجمن وبلاگ نویسان صهیون پژوه را تاسیس نماییم.

وبلاگ نویسی حرفه ای

یادگیری وبلاگ
در صورتی که شما در حد ابتدایی با رایانه و اینترنت آشنایی داشته باشید براحتی می توانید وبلاگ بزنید، و کافیست یه مقدار با آن کار کنید. اما برای آنکه یک وبلاگ نویس حرفه ای بشید -البته بیشتر از لحاظ محتوا- کافی است یه چرخی در وبلاگ های فعال و موفق صهیون پژوه بزنید:

 

وبلاگ فریاد فلسطین
این وبلاگ به جمع آوری مقالات مرتبط با موضوع صهیونیسم می پردازد که تحقیق در موضوعات مختلف را برای محققین راحت کرده است.

وبلاگ نماینده
این وبلاگ پیرامون شهداء بزرگ مقاومت به مناسبت مطلب می نویسد، و بسیار علاقمند به ایجاد دوستی و تبادل لینک با وبلاگ نویسان صهیون پژوه می باشد.

وبلاگ صهیون پژوه
این وبلاگ یکی از وبلاگ های موفق می باشد، و به جهت داشتن سطح علمی بالا مقالات و تحلیل های خوبی ارائه می دهد.

وبلاگ صهیونیسم و جهان اسلام
این وبلاگ نیز به علت سطح علمی بالا، مطالب علمی زیادی می نویسد، از جلمه ویژگی های دیگر این وبلاگ دسته بندی منظم مطالب وبلاگ می باشد. علاوه بر اینها این وبلاگ از زبان فارسی هم تجاوز کرده و دو وبلاگ دیگر به زبان های عربی و انگلیس نیز ایجاد کرده است.

شما می توانید لیستی از سایتها و وبلاگ های مرتبط دیگر را در لینک زیر ببینید:

http://sobhegharib.parsiblog.com/Archive69897.htm

اهمیت وبلاگ نویسی

 وبلاگ نویسی در ایران و رشد سریع آن
جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از کشورهای شاخص از جهت داشتن جمعیت جوان در سال های 2003 تا 2005 میلادی دارای 1280 درصد رشد استفاده از اینترنت است و بنابر آخرین آمار موجود در سال 86 نزدیک به 13 درصد از مردم ایران یعنی حدود 6/5 تا 7/5 میلیون نفر کاربران اینترنت اند و بالاترین نرخ جمعیتی کاربران اینترنت در خاورمیانه نیز با 31 درصد مربوط به ایران است.
بر اساس آمارهای موجود در هر ثانیه یک وبلاگ و روزانه 75 هزار وبلاگ جدید در ایران روی اینترنت ساخته و متولد می شود که این آمار خود گویایی استقبال گسترده از وبلاگنویسی است.

دشمن و وبلاگ
بخشی از سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا به نام مرکز باز وظیفه دارد که در اینترنت، در سایتها و وبلاگهای شخصی به جست و جو بپردازد و پس از جمع آوری و ترجمه اطلاعات به دست آمده، آن ها را آنالیز کند، حال سوال اینجاست که وبلاگ های فارسی چه اطلاعاتی منتشر می کنند که برای سازمان اطلاعاتی آمریکا سیا اهمیت دارد! این ها همه نشان دهنده اهمیت وبلا گ و ترس آنها از تاثیر گذاری بالای وبلاگ دارد.

مبارزه گاهی با خون است، گاهی با قلم
و گاهی هم با وبلاگ…

Article source: http://shamimequds.parsiblog.ir/Archive/%D9%88%D8%A8%D9%84%D8%A7%DA%AF%D9%86%D9%88%D9%8A%D8%B3%D9%8A/پاسخی بدهید

XHTML: از تگ های زیر استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code