طراحی داخلی سفره خانه | دکوراسیون داخلی سفره خانه سنتی …

blog0 طراحی ,


طراحی داخلی سفره خانه
طراحی داخلی سفره خانه

طراحی داخلی سفره خانه | دکوراسیون داخلی سفره خانه سنتی | طراحی سفره خانه سنتی ایرانی

طراحی داخلی سفره خانه سنتی ایرانی، یکی از مکان هایی که مراجعه کنندگان از تمام قشرها دارد و باید در دکوراسیون آن توجه نمود. برای اینکه طراحی داخلی سفره خانه را به بهترین شکل به پایان برسانیم، نیاز است از موارد خاصی در فضای داخلی استفاده شود. در این مقاله به معرفی این موارد در طراحی داخلی سفره خانه پرداخته ایم. از شما بازدیدکننده محترم سایت آریان معماری دعوت می کنیم تا پایان مقاله “اصطلاحات معماری” همراه ما باشید و در صورت داشتن نظر، پیشنهاد و یا نقدی راجع به این مطلب، از طریق فرم انتهای صفحه به اطلاع ما برسانید.

مقدمه ای بر طراحی داخلی سفره خانه

بسیاری از افراد، با شنیدن کلمه سفره خانه، یاد محیط های سنتی و پر آرامشی می افتند که در آن ها از الگوی های معماری سنتی ایرانی استفاده شده است. این الگو ها که با طراحی بسیار زیبا و فوق العاده کاربردی و با در نظر گرفتن عناصر مهم زندگی و به کار گیری آنها در نقوش مختلف، در فضای داخلی استفاده می شوند. طراحی داخلی سفره خانه های سنتی، نیاز به هنر و دقت بسیاری دارد تا بهترین نتیجه حاصل شود. همچنین می توان عناصر و ملزوماتی را که با حواس پنج گانه انسان در ارتباط است، بکار برد تا حد زیبایی به کمال برسد.

دکوراسیون داخلی سفره خانه سنتی (1) - طراحی داخلی سفره خانه
دکوراسیون داخلی سفره خانه سنتی (۱) – طراحی داخلی سفره خانه

 

 

چگونگی طراحی داخلی سفره خانه

هنگامی که یک دکوراتور می خواهد طراحی داخلی سفره خانه ای را بر عهده گیرد، باید نکات مختلفی را در نظر داشته باشد. یکی از این نکات این است که از عناصر و مواد زنده و جذاب در فضای داخلی استفاده شود. دومین نکته توجه به ملزوماتی است که در فضای داخلی سفره خانه قرار می گیرد. این ملزومات شامل تابلوهایی است که روی دیوار قرار می گیرد؛ نقوشی که روی سقف و دیوار تعبیه می شود؛ رنگ بندی کلی دکوراسیون، نورپردازی، توجه به کامل بودن امکانات و غیره است. گروه معماری آریان، یکی از خِبره ترین شرکت های معماری و طراحی فضاهای داخلی در کشور است که می تواند طراحی داخلی سفره خانه شما را به بهترین شکل در سبک ایرانی به انجام برساند.

دکوراسیون داخلی سفره خانه سنتی (2) - طراحی داخلی سفره خانه
دکوراسیون داخلی سفره خانه سنتی (۲) – طراحی داخلی سفره خانه

 

قسمت های مختلف سفره خانه

اکثر سفره خانه ها، قسمتی تحت عنوان بخش Vip دارند؛ این بخش مخصوص مهمانان خاص است و معمولا عموم مردم اجازه ورود به این بخش را ندارند. همچنین در طراحی داخلی سفره خانه، قسمت های دیگری مثل سرویس های بهداشتی زنانه/مردانه، آشپزخانه، بخش صندوق، بخش سفارش و همچنین بخش های جانبی مثل تزئینات داخلی محیط نیز بایستی مورد توجه قرار بگیرد. تکمیل بودن این محیط ها است که باعث می شود یک سفره خانه سنتی، بازدیدکنندگان را به خود جلب نماید.

گروه معماری آریان، با در نظر گرفتن شرایط محیط، بهترین ایده ها را در طراحی بخش Vip سفره خانه شما در نظر می گیرد و آن ها را به بهترین شکل اجرایی می کند. بخش vip بصورت کامل با دیوار های پارتیشن و جداکننده از بخش سالن عمومی مجزا باشد تا بتوان فضایی اختصاصی و آرام برای مشتریان این بخش به وجود آورد.

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی داخلی سفره خانه هستید؟

آتلیه طراحی آریان معماری به شما در داشتن بهترین طراحی داخلی کمک می کند.

برای مشاوره رایگان، همین حالا با ما تماس بگیرید.

۰۴۴-۳۳۴۷۲۳۴۲

 

 

اطلاعات بیشتر

 

استفاده از جریان آب در طراحی داخلی سفره خانه

طبق پژوهش های صورت گرفته، وجود جریان آب و صدای آن، در سفره خانه ها بسیار مفید است. این مورد نه تنها به تلطیف محیط می پردازد، بلکه با تهویه هوا نقش پر رنگی در دلنشین کردن فضای داخلی سفره خانه ایفا می کند. استفاده از وجود جریان آب در طراحی داخلی سفره خانه، اگر کمی با خلاقیت و توجه به زیبایی شناسی انجام شود، می تواند بهترین ایده برای تزئین و جلوه دادن به محیط داخلی این گونه مکان ها باشد.

دکوراسیون داخلی سفره خانه سنتی (3) - طراحی داخلی سفره خانه
دکوراسیون داخلی سفره خانه سنتی (۳) – طراحی داخلی سفره خانه

 

استفاده از جریان آب می تواند حواس مختلف انسان را به کار بیاندازد. صدای گوش نواز آب، همانند آرام بخشی است که توسط حس شنوایی ما دریافت می شود. جریان بی نظیر و آرام آب، تکرار دل پذیری است که حس بینایی ما آن را می بینید. نسیمی که هنگام جریان آب پوست ما را نوازش می کند، احساس لامسه ما را درگیر خود می کند. به علاوه، مجاورت جریان آب با گیاهان سرسبز، رایحه لطیفی را در محیط به جریان می اندازد که حس بویایی ما را هدف می گیرد و به این صورت است که زیبایی شناسی این ایده و پدیده، کامل می شود.

 

چیدمان تخت در سفره خانه

یکی از مهم ترین ملزوماتی که در سفره خانه ها به کار می رود، تخت هایی است که برای نشستن مشتریان تعبیه می شود. این تخت ها، می تواند به شکل های مختلف ساخته و در کنار یکدیگر قرار بگیرند. لازم و ضروری است که دکوراتورها و طراحان فضای داخلی سفره خانه، با در نظر گرفتن نکاتی مثل متراژ، نقشه سفره خانه، تعداد افراد مراجعه کننده، سبک پذیرایی و غیره، این تخت ها به بهترین شکل در کنار یکدیگر قرار دهند تا احساس سفره خانه های سنتی در فضا القا شود.

دکوراسیون داخلی سفره خانه سنتی (4) - طراحی داخلی سفره خانه
دکوراسیون داخلی سفره خانه سنتی (۴) – طراحی داخلی سفره خانه

 

همچنین می توان در فضای سفره خانه های سنتی، بخشی را نیز با استفاده از مبلمان و میز ایجاد کرد تا فضای گپ و گفت مشتریان و مراجعه کنندگان باشد.

 

 

ملزومات جانبی در دکوراسیون سفره خانه

وجود آبنماهایی که در ساخت آن ها از کاشی های ایرانی استفاده شده نیز، از دیگر ایده ها برای طراحی داخلی سفره خانه به شمار می رود. گیاهان و گلدان های کوچک و بزرگ نیز، می تواند در بخش های مختلف سفره خانه قرار داده شود تا احساس سرزندگی را در مشتریان زنده کرد و آرامش فضا را دو چندان کند. از دیگر عناصر مورد استفاده در معماری ایرانی، رواق می باشد که با توجه به فضا به صورت طاق هایی دکوراتیو بر جداره های بی روح سالن اصلی می نشیند و روحی دوباره به آن می بخشد.

دکوراسیون داخلی سفره خانه سنتی (5) - طراحی داخلی سفره خانه
دکوراسیون داخلی سفره خانه سنتی (۵) – طراحی داخلی سفره خانه

 

نورپردازی فضای داخلی سفره خانه

نورپردازی دکوراسیون داخلی سفره خانه به صورت استاندارد و اصولی، از مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه ویژه و مخصوصی شود. زاویه های نور و رنگ هایی که برای نورپردازی دکوراسیون سفره خانه انتخاب می کنید، همگی به وضعیت سفره خانه شما بستگی دارد؛ ممکن است سفره خانه در محیط باز بوده و یا در فضای سرپوشیده قرار گرفته باشد. اگر سفره خانه شما به صورت سرپوشیده می باشد، بهتر است میزان شدت نور را زیاد قرار دهید، اگر هم سفره خانه سنتی شما در فضای باز قرار دارد، نورپردازی محیط باید متعادل و سبک باشد.

دکوراسیون داخلی سفره خانه سنتی (6) - طراحی داخلی سفره خانه
دکوراسیون داخلی سفره خانه سنتی (۶) – طراحی داخلی سفره خانه

 

 

چیده آنچه در مقاله طراحی داخلی سفره خانه گفته شد:

طراحی داخلی سفره خانه بایستی به شکلی باشد که علاوه بر تامین زیبایی و جذابیت محیط داخلی سفره خانه، احساس آرامش و راحتی را برای افراد مراجعه کننده به ارمغان بیاورد تا مشتریان بتوانند در محیطی گرم و دلنشین به هم صحبتی با دوستان خود بپردازند. بنابراین باید به مجموعه ای از اصول و استاندارد های مرتبط با نورپردازی، چیدمان، استفاده صحیح از ملزومات، فضاهای کاربردی مثل سرویس بهداشتی و غیره توجه نمود تا به بهترین نتیجه رسید. یک دکوراسیون خوب، می تواند کاری کند تا مشتریان شما ماندگار شوند و با یک بار مراجعه، باز هم به سفره خانه شما مراجعه کنند. بهترین سبکی که برای سفره خانه می توان در نظر گرفت، سبک سنتی ایرانی است. در این مقاله به مواردی اشاره شد که می توان تکمیل کننده این سبک باشد. امیدوارم از آن ها استفاده کرده باشید.

طراحی داخلی سفره خانه توسط شرکت معماری آریان

طراحی داخلی سفره خانه، برای صاحبان سفره خانه های سنتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. هرچقدر دکوراسیون سفره خانه مدرن تر و زیباتر باشد، افرادی که به آن مراجعه می کنند احساس بهتر و زیباتری خواهند داشت. از طرفی، داشتن یک دکوراسیون خوب و امروزی، نیازمند تخصص در علم طراحی دکوراسیون است. این علم شامل اصول و استانداردهای خاصی است که در سطوح مختلف توسط افرادی که به آن اشراف دارند، رعایت می شود. یکی از مراکز معتبری که در زمینه طراحی دکوراسیون محیط های مختلف از جمله محیط داخلی سفره خانه و معماری بناهای گوناگون از جمله فضای بیرونی سفره خانه و رستوران فعالیت می کند، شرکت معماری آریان است. متخصصین و مهندسین این شرکت آماده ارائه خدمات مختلف این حوزه ها می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر، از طریق بخش زیر با اپراتورهای ما در ارتباط باشید.

تماس با شرکت آریان معماری

شما نیز اگر از جمله افرادی هستید که مایلید با شرکت معماری آریان همکاری داشته باشید، یا نظر و پیشنهادی نسبت به عملکرد بخش های مختلف سایت دارید، می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

  • شماره تلفن دفتر مرکزی : ۳۳۴۷۲۳۴۲ (۰۴۴)
  • تماس با ما

از اینکه تا پایان این بخش از سایت، نگاه های زیبایتان را به ما هدیه داد از شما متشکریم. شما عزیزان می توانید به کمک منوی بالای سایت، از بخش های دیگر سایت نیز بازدید نمایید.

اینستاگرام معماری آریان

تایج جستجو طراحی
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
الگو های آماده طراحی پاکت/اورجینال آموزش طراحی روی تی شرت / اورجینال نرم افزار طراحی کابینت آشپزخانه+10000مد جدید و زیبای کابینت /2دی وی دی / اورجینال پلان ویتایل ونقشه های معماری وعمران به همراه نرم افزار طراحی کابینت/اورجینال
     

الگو های آماده طراحی پاکت/اورجینال

اگر می خواهید طرح های حرفه ای برای تی شرت هایتان طراحی کنید

فارسی / اورجینال/2 دی وی دی

حرفه ای ترین نرم افزارهای طراحی کابینت با مثالهای آماده برای هر برنامه

     
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
آموزش طراحی سایت با جوملا + نرم افزار مربوطه + 600 قالب آماده /اورجینال آموزش کامل طراحی کابینت(3دی وی دی)/اورجینال آموزش طراحی دکوراسیون داخلی کابینت و آشپزخانه اورجینال پلان ها وجزئیات به همراه نرمافزار طراحی کابینت وسمپل های آماده /اورجینال
     

آموزش طراحی سایت با جوملا + نرم افزار مربوطه + 600 قالب آماده /اورجینال

آموزش کامل طراحی کابینت(3دی وی دی)/اورجینال

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی / کابینت و آشپزخانه اورجینال

پلان ها وجزئیات به همراه نرمافزار طراحی کابینت وسمپل های آماده /اورجینال

     
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
آموزش جامع طراحی کابینت(3دی وی دی)محصول شرکت SMALLBONE انگلیس/اورجینال مجموعه نرم افزارهای طراحی آشپزخانه کابینت دکور(3بعدی)/اورجینال آموزش طراحی دکوراسیون داخلی / اورجینال موزش حرفه طراحی و ساخت بنر تبلیغاتی ویژه اینترنت اورجینال-617
     

شامل 3 دی وی دی

بهمراه نرم افزار نقشه کشی سریع با کارایی سریع و آسان

به همراه 50 ایده برتر از طراحان و معماران

در این مجموعه آموزش ساخت حرفه ای بنر های ثابت و متحرک را می آموزید..

     
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
آموزش طراحی ماشین از ابتدا تا انتها Car drawing آموزش طراحی آموزش طراحی منظره با رنگ روغن اموزش طراحی ناخن /اورجینال-499
     

استراتژی طراحی ماشین-تناسبات ابتدایی-ساخت سه بعدی و..

آموزش طراحی با مداد
به همراه محیط کاربردب و جذاب
کیفیت اورجینال

آموزش تمام تکنیک ها و ترفندهای نقاشی منظره با رنگ روغن
اوریجینال

زیبا کردن ناخن هایتان در عرض چند دقیقه

     
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
نرم افزار Pro Engineer 5.0 در زمینه طراحی قطعات و قالبهای صنعتی-اورجینال آموزش طراحی از مدل آموزش طراحی با پاستل و ذغال طراحی و مدلسازی قطعات صنعتی CATIA collection 32 bit ver 2 -اورجینال
     

-اورجینال-مدل سازی در Pro/E بر اساس مدل سازی سه بعدی(solid) بنا شده است.

آموزش کامل طراحی با مداد و زغال از روی مدل

کیفیت اورجینال

روشی متفاوت در نقاشی
آموزش کامل نقاشی با پاستل و ذغال
اورجینال

دارای اتوران اختصاصی به همراه فیلم آموزشی نصب و فعال سازی و...

     
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
JEWEL طراحی جواهرات -اورجینال آموزش جامع طراحی طلا و جواهرات-اورجینال آموزش راینوبرای طراحی جواهرات مقدماتی- متوسطه-اورجینال اموزش طراحی با پاستل و زغال- اورجینال
     

تشخیص خودکار نوع سیستم عامل (32 یا 64 بیتی) و نصب برنامه متناسب
و...

ماتریکس یکی از افزونه‌های قدرتمند و محبوب راینو در زمینه #طراحی_جواهرات است.

آموزش راینو ، مطرح ترین نرم افزار مدلسازی برای طراحی جواهرات

در مجموعه آموزش طراحی با پاستل و زغال، به شما آموزش داده می شود

     
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
آموزش طراحی از مدل - اورجینال آموزش طراحی تکنیک سیاه قلم طبیعت بی جان - اورجینال نرم افزارهای تخصصی طراحی طلا و جواهرات GOLD JEWEL DESIGN آموزش جامع طراحی وب سایت با جوملا
     

جفری واتس (Jeffrey Watts) یک نقاش برجسته و نیز یک معلم و مربی اصول هنری است

سیاه قلم از علاقمندی های نقاشان و دستداران هنر نقاشی است

دارای اتوران اختصاصی، شامل فیلم آموزشی نصب

جوملا! به زبان پی‌اچ‌پی نوشته شده‌ است و از پایگاه داده مای‌ SQLاستفاده می‌کند.

     
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
نرم افزار WORD PRESS - آموزش طراحی و پیاده سازی وب سایت نرم افزار Kitchen Design Assistant - نرم افزارهای مورد نیاز برای طراحی آشپزخانه و کابینت مجموعه کامل نرم افزار طراحی آسان گزارش های تعاملی Crystal reports Collection نرم افزار قدرتمند طراحی سه بعدی CINEMA 4D
     

از سطح مقدماتی تا سطح پیشرفته

نرم افزارهای مورد نیاز برای طراحی آشپزخانه و کابینت

مجموعه کامل نرم افزار طراحی آسان گزارش های تعاملی

یکی از نرم افزارهای حرفه ای در زمینه طراحی سه بعدی می باشد.

     
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
طراحی کابینت و آشپزخانه - اورجینال مجموعه آموزشی Proteus Pro - آموزش نرم افزار طراحی و شبیه سازی مدارات الکترونیکی-اورجینال طراحی قالبCatia2013-طراحی قالب تزریق پلاستیک-ورقکاری-کامل ترین مجموعه آموزشی به زبان فارسی-اورجینال طراحی با زغال - Step By Step - From Beginner to Advanced-اورجینال
     

توضیحات و راهنمای برنامه به صورت فارسی

اتوران اختصاصی با امکان جستجو

Proteus Professional نرم افزاری برای طراحی خودکار مدارات الکتریکی می باشد.

نوار ابزار Cutting
نوار ابزار Stamping
و ...

اطلاعات درباره روش های مختلفی که ژامینگ وو برای طراحی خود از آنها استفاده می کند

     
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
طراحی با مداد Drawing With Pencil-اورجینال آموزش کاربردی دایرکتور - طراحی و کدنویسی برنامه های چند رسانه ای-اورجینال آموزش ارکد - طراحی و رسم مدارات الکترونیکی-اورجینال آموزش پروتئوس - طراحی و تحلیل مدارات الکترونیکی-اورجینال
     

آموزش به شیوه مالتی مدیا ( با امکان چاپ )
قابل اجرا به روی کامپیوتر

بیش از 7 ساعت مطالب آموزشی
آموزش به شیوه مالتی مدیا

نرم افزار OrCad یکی از قدیمی ترین و قدرتمند ترین نرم افزار های رسم شماتیک است

سری مهندسی برق الکترونیک از پایه تا پیشرفته
حاوی 21 ساعت آموزش تعاملی


  صفحه:

 
1 2 3              

Related Post

شاید دوست داشته باشید:

سحر پلاست | کارخانه تولید پلاستیک

کارخانه تولید پلاستیک سحر کارخانه تولید پلاستیک سحر یکی از معتبر ترین تولیدکنندگان محصولات پلاستیکی در ایران می باشد که […]

شرکت تولیدی صنعتی پرشیا استیل مجری و تولید کننده تجهیزات …

نمايشگاه ها     تایج جستجو طراحی                       الگو های آماده […]

پهپاد

پرندهٔ هدایت‌پذیر از دور یا به‌اختصار: پَهپاد[۱] که به آن هواپیمای بدون سرنشین نیز می‌گویند، نوعی هواگردهدایت‌پذیر از راه دور […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.