طراحی آشپزخانه

blog0 طراحی ,

تصمیم گیری برای طرح مناسب یک آشپزخانه احتمالا مهمترین بخش در طراحی آشپزخانه است. این طرح آشپزخانه است که طبخ غذا و سرو غذا و برقراری ارتباط و  کار در آشپزخانه را سخت یا آسان می کند. در ساده ترین شکل، طرح آشپزخانه به جانهی وسایل آشپزخانه از قبیل سینک و کابینت ها و میز و تجهیزاتی چون یخچال و گاز و غیره و همچنین محل درب و پنجره بستگی دارد. اگر خانه جدیدی بنا می کنید یا تصمیم به تغییر دکوراسیون دارید می توانید طرحی را انتخاب کنید که بیشترین کارایی را برای شما و خانواده تان داشته باشد. در زمان تغییر دکوراسیون ممکن است محدودیت هایی برای رسیدن به ایده آل خود داشته باشید.

معمول ترین طرح ها برای آشپزخانه شامل آشپزخانه تک دیوار، آشپزخانه بسته سنتی (galley)، آشپزخانه U شکل، آشپزخانه G شکل و آشپزخانه L شکل است که می تواند شامل یک جزیره هم باشد. در ادامه توضیح کوتاهی درباره هرکدام از این طرح ها و نکات مثبت و منفی آنها ارائه می گردد. همچنین نکاتی برای بهترین استفاده از طرح موجود ذکر می گردد.

 

آشپزخانه تک دیواری

برای خانه های کوچک

one wall kitchen

این طرح آشپزخانه که بیشتر برای خانه های کوچک مناسب است به گونه ای چیده می شود که همه وسایل آشپزخانه و ابزار آشپزی و غیره کاملا در دسترس نگاه داشته می شود. در این طرح همچنین می توان آشپزخانه را در پشت یک درب کشویی یا درب های جمع شو پنهان کرد تا دید آشپزخانه و پخش شدن بو و دود حاصل از طبخ در محیط کوچک خانه به حداقل برسد. همانطور که در اینجا نشان داده شده است سینک معمولا بین یخچال و اجاق گاز قرار می گیرد که بهترین محل برای انجام شستشو ها است. در این طرح همچنین یک فضای میز شکل روی کابینت در دو طرف اجاق گاز قرار دارد که برای مسائل امنیتی بسیار مهم است.

one wall kitchen

متاسفانه، سینک و اجاق گاز و یخچال فضای بسیار زیادی را اشغال می کنند و به این ترتیب بر روی کابینت فضای کافی برای آماده سازی غذاها وجود نخواهد داشت. در یک آشپزخانه کوچک تک دیوار، استفاده از وسایل کوچک مانند یک گاز کوچک و یخچال ۲۴ اینچ می تواند فضای روی میز را باز کند و در عین حال فضای کابینت ها را هم افزایش دهد. استفاده از میز غذاخوری یا یک جزیره متحرک برای افزودن به فضای کار می تواند یک راه حل کلیدی باشد.

در واقع این روزها آشپزخانه های تک دیوار با یک جزیره که کابینت هایی را در دل خود دارد برای خانه هایی که کوچک نیستند اما طرح بازی دارند رواج بسیاری پیدا کرده است.  اضافه کردن جزیره به این آشپزخانه های تک دیوار، تاحدودی کارایی آشپزخانه های سنتی را می دهند و در عین حال فضای آشپزخانه از حالت بسته خارج می شود.

آشپزخانه Galley

مناسب برای آشپزی

galley kitchen

آشپزخانه های باریک و بلند Galley شاید کارآمد ترین نوع طراحی آشپزخانه برای استفاده اصلی، یعنی آشپزی، در این محیط است. نام galley (آشپزخانه بسته) از نام آشپزخانه های هواپیما ها و کشتی ها گرفته شده است. این آشپزخانه ها ذاتا بهترین استفاده را از فضاهای کوچک و فشرده می برند تا برای ده ها یا حتی صدها نفر غذا طبخ کنند. بیشتر رستوران ها یا آشپزخانه های صنعتی هم به همین شکل طراحی می شوند، به گونه ای که آشپزها در یک فضای دراز و باریک بین تجهیزات آشپزخانه و میزهای کار مشغول آشپزی هستند.

دونکان فرس، سرآشپز یکی از معروف ترین رستوران های سان دیگو می گوید: “از نظر کارآیی بیشتر آشپزخانه ها در رستوران ها به شکل galley هستند. برای یک سرآشپز این چیدمان کاملا ایده آل است. همه کارکنان در یک خط نزدیک به هم  صف می کشند. ظرف ها در یک سمت قرار دارند و ماهیتابه ها و قابلمه ها در سمت دیگر.”

galley

اما چیدمانی که برای مصارف صنعتی ایده آل باشد برای منازل شخصی معایبی هم دارد. این چیدمان فضایی برای میز ناهارخوری ندارد و امکان ارتباط بین میهمان و اعضاء خانواده را بسیار محدود می کند. به این ترتیب شما باید ظروف و غذا ها را به خارج انتقال دهید، انگار در یک رستوران به مشتری ها سرویس می دهید.

یک آشپزخانه galley که مانند شکل بالا از دو سمت باز است، بجای اینکه تنها از یک سمت باز باشد، کمک می کند تا نور بیشتری به فضای آشپزخانه تابیده شود و حس ارتباط خوبی با بقیه فضای خانه ایجاد گردد. یک هود اجاق گاز دکوراتیو و زیبا و کابینت هایی با درب شیشه ای هم می توانند کمک کنند تا فضای آشپزخانه بسته و دلگیر به نظر نیاید. قرار دادن اجاق گاز و سینک در یک سمت دیوار باعث می شود شلوغ ترین بخش آشپزخانه در نزدیکی محل شستشو قرار گیرد.

همچنین، می توانید یکی از دیوار ها را که به کابینت ها و یا لوازم آشپزخانه اختصاص دارد را به یک جزیره تبدیل کنید تا بتوانید امکان ارتباط بهتری با دوستان و اعضاء خانواده در این سبک آشپزخانه داشته باشید.

آشپزخانه U شکل

آشپزخانه ای مخصوص یک آشپز

U-shaped kitchen

مانند آشپزخانه های تک دیوار و galley، آشپزخانه U شکل هم ساختاری کارآمد برای آشپزی دارند. در واقع این شیوه طراحی مانند یک آشپزخانه Galley ، اما به شکل عریض شده است که یک سمت آن بسته است . این شیوه طراحی باعث می شود از داخل فضاهای منزل بخش های اصلی آشپزی چندان قابل مشاهده نباشند و در عین حال فضای آشپزخانه حالت بازی داشته باشد و رفت و آمد به آن هم آسان باشد.

مشکل آشپزخانه های U شکل سنتی بیشتر بخاطر فضای کوچک آنها است. این سیستم طراحی امکان استفاده از میز و صندلی را در داخل آشپزخانه نمی دهد. همچنین، بسته به اینکه سینک در کجا قرار گرفته باشد ممکن است نتوان ماشین ظرفشویی را درست در کنار آن قرار داد.

برای حل مشکل فضای نشستن می توان یک مسیر از یکی از نقاط انتهایی این فضای U شکل به اتاق غذاخوری ایجاد کرد. راهکار دیگر این است که انتهای U با ایجاد تغییری در دیوار و کابینت های بالایی به شکل یک شبه جزیره درآید. این میز شبه جزیره می تواند برای صرف غذا، کارهای روزمره و غیره مورد استفاده قرار بگیرد.

U-shaped

بیرون بردن یخچال از فضای U اصلی می تواند فضای بیشتری برای ذخیره مواد خوراکی و لوازم آشپزخانه در نزدیکی اجاق گاز و فضای کار ایجاد کند. اضافه کردن یک جزیره می تواند یک راهکار سریع باشد، اما باید مراقب بود: بیشتر آشپزخانه های U شکل فضایی برای اضافه کردن جزیره ندارند. استاندارهای صنعتی توصیه می کنند که حداقل یک متر فضا بین جزیره و کابینت ها و لوازم آشپزخانه کناری باید وجود داشته باشد تا درب ها به راحتی امکان باز و بسته شدن داشته باشند و تردد افراد هم با مشکل مواجه نشود.

آشپزخانه جزیره ای U شکل

یک آشپزخانه اجتماعی

U-shaped kitchen with island

اضافه کردن یک جزیره به طراحی u شکل فضای مفید آشپزخانه و کارایی داخل آن را افزایش می دهد. این جزیره می تواند به عنوان میز کار، فضای نشستن، سینک و فضای پخت غذا، همانطور که در شکل نشان داده شده است، در نظر گرفته شود. در این حالت آشپز می تواند در حالی که رو به فضای بیرون آشپزخانه ایستاده است به طبخ غذا بپردازد و به این ترتیب امکان صحبت و برقراری ارتباط با دیگران را داشته باشد و بر اعضاء خانواده نظارت داشته باشد. درواقع، اضافه کردن جزیره امکان فعالیت آشپز دوم یا یک کمک را هم فراهم می کند.

U-shaped with island

اگر فضای کافی برای اضافه کردن یک جزیره به آشپزخانه U شکل خود را دارید، این شانس را دارید تا فضای آشپزخانه خود را توسعه دهید و آن را از حالت یک U ساده درآورید. اگر در مقابل فضای اصلی آشپزخانه یک دیوار دارید می توانید از آن به عنوان فضایی برای ایجاد کابینت هایی به عنوان انباری، یک میز توکار، یک بار و یا فضایی برای قرار دادن تنقلات بچه ها استفاده کنید.

اما آیا این طرح معایبی هم دارد یا خیر؟ بعضی افراد همچنان ترجیح می دهند فضای باز بیشتری در داخل آشپزخانه در اختیار داشته باشند تا افراد بیشتری بتوانند در این محیط کار کنند. همچنین بعضی افراد تمایلی به حمل غذا ها و ظروف از این فضای U شکل را ندارند و ترجیح می دهند مستقیم بتوانند از آشپزخانه به اتاق غذاخوری یا حیاط پشتی برسند.

آشپزخانه G شکل

حداکثر استفاده از فضا

G-shaped kitchen

آشپزخانه G شکل درواقع شکل بهینه شده همان ساختار U شکل است. این ساختار مناسب زمان هایی است که میخواهیم از هر اینچ فضا بهترین استفاده ممکن را داشته باشیم، اما فضای مورد نیاز دور یک جزیره را هم نداریم.

در عوض، یک قسمت چهارمی به یک سمت از شکل U (با زاویه ۹۰ درجه یا زاویه باز) اضافه می شود. معمولا این قسمت چهارم به شکل یک شبه جزیره است چرا که دارای یک دیوار و کابینت هایی است و تقریبا محیط آشپزخانه را از بقیه قسمت های منزل محفوظ می کند.

G-shaped kitchen

مطمئن شوید این شبه جزیره آنقدر بزرگ نباشد که رفت و آمد به داخل آشپزخانه را سخت کند. توجه داشته باشید این منطقه فضای کار است و نه فقط یک راه عبور. بنابراین حداقل عرض یک متر و سی سانتیمتر مورد نیاز است. در عین حال، شبه جزیره را آنقدر کوچک نکنید که فضای کارآمدی را نتواند در اختیار آشپز قرار دهد، این بخش باید حداقل فضایی برای قرار دادن یکی از لوازم آشپزخانه را داشته باشد. در این تصویر اجاق گاز بر روی شبه جزیره قرار گرفته است و همچنین یک میز غذاخوری که برای سرو سریع غذا بهترین امکان را در اختیار بانوی خانه قرار می دهد. این قسمت چهارم باعث شکل گیری شکلی شبیه حرف G می شود، که برخلاف طراحی U شکل، می تواند توسط چند آشپز مورد استفاده قرار گیرد.

G-shaped-2

 گروه طراحی و دکوراسیون ایران آذین ارائه دهنده مشاوره و اجرای دکوراسیون داخلی و اداری

آشپزخانه L شکل

یک گزینه محبوب

L-shaped kitchen

با رواج اتاق های بزرگ و فضاهای خانه که به شکل باز و یکپارچه طراحی می گردد و از بین رفتن اتاق غذاخوری رسمی، آشپزخانه های باز یا L شکل محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. همانطور که قابل پیش بینی است، این طرح شامل دو دیوار کنار هم که عمود بر هم می باشند است. آشپزخانه های L شکل می توانند از لحاظ اندازه بسته به طول دیوار ها متغیر باشند، اما هیچ دیوار جدا کننده ای بین آشپزخانه و اتاق پذیرایی وجود ندارد.

L-shaped

افرادی که تمایل به برقراری ارتباط با افراد خانواده و مهمان ها دارند می توانند از این مزیت آشپزخانه های L شکل به بهترین شکل بهره ببرند و با کمک دوستان به آشپزی بپردازند و در عین حال از میهمان ها دعوت کنند تا در فضای آشپزخانه حضور پیدا کنند و امکان صحبت و معاشرت در طول یک مهمانی خانوادگی را از دست ندهند. اگرچه، بدون وجود یک جزیره در زمان آشپزی، آشپز باید پشت به فضای خانه بایستد.

برای اینکه فضای آشپزخانه به فضای سرو غذا هم تبدیل گردد، احتمالا به یک دست میز و صندلی نیاز خواهید داشت. بهترین امتیاز این نوع طراحی این است که درست بر خلاف بیشتر جزیره ها که معمولا فقط در یک سمتشان امکان نشستن وجود دارد (چیزی که بعضی طراح ها آن را به قورباغه هایی که بر روی یک پا ایستاده اند تشبیه می کنند)، در یک آشپزخانه L شکل افراد در زمان صرف غذا روبروی هم می نشینند. به علاوه، سطح روی میز در زمان های دیگر می تواند به عنوان میز کار مورد استفاده قرار گیرد.

آشپزخانه L شکل با جزیره

طراحی یک فضای انعطاف پذیر

L-shaped kitchen with island

برای بیشترین انعطاف پذیری در آشپزی، پذیرایی و گذراندن وقت با دوستان و اعضاء خانواده، یک آشپزخانه L شکل با یک جزیره در وسط بهترین انتخاب است. به این ترتیب بجای رویکرد سنتی که فضای آشپزخانه را تنها یک فضای کار در نظر می گرفت، رویکردی اجتماعی و منطقه ای در طراحی آشپزخانه صورت می گیرد.

گروه طراحی و دکوراسیون ایران آذین ارائه دهنده مشاوره و اجرای دکوراسیون داخلی و اداری

L-shaped island

آشپزخانه L شکلی که در این تصویر دیده می شود سه منطقه مجزا دارد و هر کدام از این مناطق فضای کافی برای کار دارند. در قسمت سمت راست، سینک و ماشین ظرفشویی یک منطقه شستشو را ایجاد کرده اند. در قسمت سمت چپ، اجاق گاز و صفحه پخت و فر در دیوار بقل منطقه فوق العاده ای را برای پخت و پز در اختیار آشپز قرار می دهد. جزیره با قفسه های زیر آن فضای مناسبی را برای محل صرف غذا یا یک نوشیدنی ایجاد می کند و همچنین به فضای انبار مواد غذایی و لوازم هم می افزاید. همچنین این بخش در مواقع لازم به عنوان منطقه چهارم برای آشپزی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد و میز کاری را در اختیار آشپز قرار دهد.

L-shaped island

بعضی افراد ترجیح می دهند یک گاز رومیزی روی جزیره داشته باشند. اسکات گاتلیچ، سرآشپز رستورانی در دالاس می گوید: “من دوست ندارم پشتم را به افراد بکنم، من دوست دارم فضای خارج آشپزخانه را ببینم و در حین آشپزی با آنها گفتگو کنم.”  آشپزخانه خانه او ساختار L شکل دارد و مجهز به دو جزیره است: یک جزیره مرکزی با گاز رو میزی روی آن و یک جزیره چند سطحی قفسه بندی شده در فضای بیرون.

او از این ساختار برای پذیرایی و مهمانداری از دوستان و اقوام و همچنین ارتباط با پسرهایش در زمان آشپزی لذت می برد.

L-shaped with island-2

مترجم: نرگس علیپور حیدری   http://www.kitchens.com

 

گروه طراحی و دکوراسیون ایران آذین ارائه دهنده مشاوره و اجرای دکوراسیون داخلی و اداری

[tblock title=”مهارت های ما در گروه طراحی و دکوراسیون ایران آذین” sectext=”رویاهای شما را به واقعیت تبدیل می کنیم”][circle title=”اجرای دکوراسیون” meter=”100″ piebarcolor=”#f9ab01″ pietrackcolor=”#FFFFFF”][circle title=”طراحی” meter=”100″ piebarcolor=”#f9ab01″ pietrackcolor=”#FFFFFF”][circle title=”ایده پردازی” meter=”100″ piebarcolor=”#f9ab01″ pietrackcolor=”#FFFFFF”][divider customsize=”45″]

 

Here is a collection of places you can buy bitcoin online right now.

تایج جستجو طراحی
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
الگو های آماده طراحی پاکت/اورجینال آموزش طراحی روی تی شرت / اورجینال نرم افزار طراحی کابینت آشپزخانه+10000مد جدید و زیبای کابینت /2دی وی دی / اورجینال پلان ویتایل ونقشه های معماری وعمران به همراه نرم افزار طراحی کابینت/اورجینال
     

الگو های آماده طراحی پاکت/اورجینال

اگر می خواهید طرح های حرفه ای برای تی شرت هایتان طراحی کنید

فارسی / اورجینال/2 دی وی دی

حرفه ای ترین نرم افزارهای طراحی کابینت با مثالهای آماده برای هر برنامه

     
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
آموزش طراحی سایت با جوملا + نرم افزار مربوطه + 600 قالب آماده /اورجینال آموزش کامل طراحی کابینت(3دی وی دی)/اورجینال آموزش طراحی دکوراسیون داخلی کابینت و آشپزخانه اورجینال پلان ها وجزئیات به همراه نرمافزار طراحی کابینت وسمپل های آماده /اورجینال
     

آموزش طراحی سایت با جوملا + نرم افزار مربوطه + 600 قالب آماده /اورجینال

آموزش کامل طراحی کابینت(3دی وی دی)/اورجینال

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی / کابینت و آشپزخانه اورجینال

پلان ها وجزئیات به همراه نرمافزار طراحی کابینت وسمپل های آماده /اورجینال

     
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
آموزش جامع طراحی کابینت(3دی وی دی)محصول شرکت SMALLBONE انگلیس/اورجینال مجموعه نرم افزارهای طراحی آشپزخانه کابینت دکور(3بعدی)/اورجینال آموزش طراحی دکوراسیون داخلی / اورجینال موزش حرفه طراحی و ساخت بنر تبلیغاتی ویژه اینترنت اورجینال-617
     

شامل 3 دی وی دی

بهمراه نرم افزار نقشه کشی سریع با کارایی سریع و آسان

به همراه 50 ایده برتر از طراحان و معماران

در این مجموعه آموزش ساخت حرفه ای بنر های ثابت و متحرک را می آموزید..

     
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
آموزش طراحی ماشین از ابتدا تا انتها Car drawing آموزش طراحی آموزش طراحی منظره با رنگ روغن اموزش طراحی ناخن /اورجینال-499
     

استراتژی طراحی ماشین-تناسبات ابتدایی-ساخت سه بعدی و..

آموزش طراحی با مداد
به همراه محیط کاربردب و جذاب
کیفیت اورجینال

آموزش تمام تکنیک ها و ترفندهای نقاشی منظره با رنگ روغن
اوریجینال

زیبا کردن ناخن هایتان در عرض چند دقیقه

     
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
نرم افزار Pro Engineer 5.0 در زمینه طراحی قطعات و قالبهای صنعتی-اورجینال آموزش طراحی از مدل آموزش طراحی با پاستل و ذغال طراحی و مدلسازی قطعات صنعتی CATIA collection 32 bit ver 2 -اورجینال
     

-اورجینال-مدل سازی در Pro/E بر اساس مدل سازی سه بعدی(solid) بنا شده است.

آموزش کامل طراحی با مداد و زغال از روی مدل

کیفیت اورجینال

روشی متفاوت در نقاشی
آموزش کامل نقاشی با پاستل و ذغال
اورجینال

دارای اتوران اختصاصی به همراه فیلم آموزشی نصب و فعال سازی و...

     
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
JEWEL طراحی جواهرات -اورجینال آموزش جامع طراحی طلا و جواهرات-اورجینال آموزش راینوبرای طراحی جواهرات مقدماتی- متوسطه-اورجینال اموزش طراحی با پاستل و زغال- اورجینال
     

تشخیص خودکار نوع سیستم عامل (32 یا 64 بیتی) و نصب برنامه متناسب
و...

ماتریکس یکی از افزونه‌های قدرتمند و محبوب راینو در زمینه #طراحی_جواهرات است.

آموزش راینو ، مطرح ترین نرم افزار مدلسازی برای طراحی جواهرات

در مجموعه آموزش طراحی با پاستل و زغال، به شما آموزش داده می شود

     
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
آموزش طراحی از مدل - اورجینال آموزش طراحی تکنیک سیاه قلم طبیعت بی جان - اورجینال نرم افزارهای تخصصی طراحی طلا و جواهرات GOLD JEWEL DESIGN آموزش جامع طراحی وب سایت با جوملا
     

جفری واتس (Jeffrey Watts) یک نقاش برجسته و نیز یک معلم و مربی اصول هنری است

سیاه قلم از علاقمندی های نقاشان و دستداران هنر نقاشی است

دارای اتوران اختصاصی، شامل فیلم آموزشی نصب

جوملا! به زبان پی‌اچ‌پی نوشته شده‌ است و از پایگاه داده مای‌ SQLاستفاده می‌کند.

     
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
نرم افزار WORD PRESS - آموزش طراحی و پیاده سازی وب سایت نرم افزار Kitchen Design Assistant - نرم افزارهای مورد نیاز برای طراحی آشپزخانه و کابینت مجموعه کامل نرم افزار طراحی آسان گزارش های تعاملی Crystal reports Collection نرم افزار قدرتمند طراحی سه بعدی CINEMA 4D
     

از سطح مقدماتی تا سطح پیشرفته

نرم افزارهای مورد نیاز برای طراحی آشپزخانه و کابینت

مجموعه کامل نرم افزار طراحی آسان گزارش های تعاملی

یکی از نرم افزارهای حرفه ای در زمینه طراحی سه بعدی می باشد.

     
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
طراحی کابینت و آشپزخانه - اورجینال مجموعه آموزشی Proteus Pro - آموزش نرم افزار طراحی و شبیه سازی مدارات الکترونیکی-اورجینال طراحی قالبCatia2013-طراحی قالب تزریق پلاستیک-ورقکاری-کامل ترین مجموعه آموزشی به زبان فارسی-اورجینال طراحی با زغال - Step By Step - From Beginner to Advanced-اورجینال
     

توضیحات و راهنمای برنامه به صورت فارسی

اتوران اختصاصی با امکان جستجو

Proteus Professional نرم افزاری برای طراحی خودکار مدارات الکتریکی می باشد.

نوار ابزار Cutting
نوار ابزار Stamping
و ...

اطلاعات درباره روش های مختلفی که ژامینگ وو برای طراحی خود از آنها استفاده می کند

     
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
طراحی با مداد Drawing With Pencil-اورجینال آموزش کاربردی دایرکتور - طراحی و کدنویسی برنامه های چند رسانه ای-اورجینال آموزش ارکد - طراحی و رسم مدارات الکترونیکی-اورجینال آموزش پروتئوس - طراحی و تحلیل مدارات الکترونیکی-اورجینال
     

آموزش به شیوه مالتی مدیا ( با امکان چاپ )
قابل اجرا به روی کامپیوتر

بیش از 7 ساعت مطالب آموزشی
آموزش به شیوه مالتی مدیا

نرم افزار OrCad یکی از قدیمی ترین و قدرتمند ترین نرم افزار های رسم شماتیک است

سری مهندسی برق الکترونیک از پایه تا پیشرفته
حاوی 21 ساعت آموزش تعاملی


  صفحه:

 
1 2 3              

Related Post

شاید دوست داشته باشید:

شرکت تولیدی صنعتی پرشیا استیل مجری و تولید کننده تجهیزات …

نمايشگاه ها     تایج جستجو طراحی                       الگو های آماده […]

سحر پلاست | کارخانه تولید پلاستیک

کارخانه تولید پلاستیک سحر کارخانه تولید پلاستیک سحر یکی از معتبر ترین تولیدکنندگان محصولات پلاستیکی در ایران می باشد که […]

پهپاد

پرندهٔ هدایت‌پذیر از دور یا به‌اختصار: پَهپاد[۱] که به آن هواپیمای بدون سرنشین نیز می‌گویند، نوعی هواگردهدایت‌پذیر از راه دور […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.