قرص گانودرما لوسیدوم | قرص گانودرما

ارسال شده توسط blog0 در تاریخ مرداد ۶, ۱۳۹۷ در شاخه پرورش |

 

قرص گانودرما

دوز مصرف قارچ گانودرما برای بهره گیری از خواص دارویی آن مهم است به همین دلیل قرص گانودرما لوسیدوم که به صورت تجاری و با دوز معینی از عصاره ی آن ساخته می شود نسبت به مصرف پودر خوراکی گانودرما گزینه ی اجحی برای استفاده است.

گیاه گانودرما لوسیدوم خواص آنتی اکسیدانی دارد، خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می دهد و بسیاری از مشکلات مربوط به سوخت و ساز در بدن را حل می کند. همهترین اثر شناخته شده ی آن، قابلیت تقویت سیستم ایمنی بدن است. در حال حاضر قرص هایی که از گانودرما ساخته می شوند جنبه ی سلامت عمومی (چیزی شبیه مکمل های ویتامینی) را دارند و برای مثال به عنوان درمانی قطعی برای سرطان یا بیماری های دیگر به کار گرفته نمی شوند.

برخی از اثرات آن مانند بهبود کیفیت خواب و کاهی خستگی های مزمن پس از ۳ روز تا یک ماه مصرف مداوم مشاهده می شوند.

 

ترکیبات گانودرما

گانودرما حاوی انواع  مولکول های زیست فعال است و نمیتوان ماده ی خاصی را در آن غالب دانست. ترکیبات پلی ساکاریدی در آن وجود دارد که در آب یا آب داغ محلول هستند. در عصاره ی استخراج شده از گانودرما هر دو دسته مواد وجود دارند و از هم جدا نمی شوند و با دوز استانداریدی بین ۱٫۴۴ گرم تا ۵٫۲ گرم عرضه می شوند.

 

خواص دارویی

گانودرما حاوی تری ترپنوئیدهایی است که در تحقاقت علمی مورد بررسی قرار گرفته و اثرات دارویی آن ها اثبات شده است. اما، در مورد اینکه مصرف به شکل خوراکی نیز همان اثرات را خواهند داشت یا خیر باید تحقیق و بررسی علمی دقیق تری انجام شود.

ساز و کار اثر و عملکرد مواد موثره ی گانودرما بر اعصاب شناخته نشده است. اما ظاهراً بر رفع خستگی و آرامبخشی اثر ثابت شده ای دارد. برخی از تحقیقات نشان داده اند که گانودرما اثر تسکین بخشی دارد.

یکی از اثرات مهم و اثبات شده ی گانودرما در درمان پروستات است. مواد دارویی موجود در آن می تواند پروستات بزرگ شده ی خوش خیم را به خوبی درمان کند و جریان ادرار را متعادل کند. البته گزارش هایی حاکی از عدم درمان نیز وجود داشته اند که باید مورد تحقیق و بررسی بیشتری قرار بگیرد.

محصولات دارویی تهیه شده از این قارچ امروزیه در دنیا تجارت پر سودی را از آن خود کرده اند.

 

مرکز تأمین گانودرما

گانودرما ابتدا از طبیعت جمع آوری می شد ولی با توجه به افزایش محبوبیت بین مردم، برای کشت آن تلاش هایی صورت گرفته و در بسیاری از کشور های آسیای پرورش داده می شود. محققان ایرانی نیز به دانش پرورش گانودرما دست یافته اند.

علاوه بر قرص گانودرما لوسیدوم محصولات دیگری نیز در قالب شربت و کپسول و غیره نیز در بازار وجود دارد.

 

منبع

پاسخ

Tmp.ir - Best Persian Wordpress Themes | Designed By wpthemesexpert.com