قیمت گانودرما | قیمت قارچ گانودرما

blog0 پرورش ,

 

قیمت گانودرما

قیمت گانودرما یعنی در واقع قیمت محصولاتی که گانودرما در آن ها استفاده شده است را در این جا ذکر خواهیم کرد.

گانودرما لوسیدوم که به نام محلی قارچ رِیشی یا قارچ لینگژی نیز نامیده می شود یکی از گیاهان دارویی در طب سنتی چین است. فواید بسیاری که گانودرما دارد سبب شده است امروز در دنیا استفاده های زیادی به ویژه در بخش دارویی داشته باشد و تحقیقات در مورد اثبات خواص دارویی آن همچنان در دنیا ادامه دارد.

یکی از ویژگی های مهم این قارچ خواص ضد سرطانی است. مصرف این قارچ از متاستاز سرطان در تمام بدن جلوگیری می کند. تقویت سیستم ایمنی بدن یکی از مهمترین عملکرد های قارچ گانودرما است. به همین دلیل همه ساله بر تعداد مصرف کنندگان آن در دنیا افزوده می شود و بازار تجارت آن رونق بیشتری می گیرد.

محصولات متنوعی در بازار با توجه به خواص قارچ گانودرما و بهره گیری از فواید آن وجود دارد. از جمله ی این محصولات می توان دمنوش و قهوه گانودرما، خمیردندان، شامپو و بدن شوی، روغن ماساژ حاوی عصاره گانودرما و … را نام برد.

 

قیمت قارچ گانودرما خالص

هر کیلوگرم قارچ گانودرمای خالص بین ۲۰ تا ۱۰۰ دلار آمریکا در دنیا به فروش می رسد و تفاوت قیمت آن بستگی به مسائل تجاری، کیفیت محصول عرضه شده و کشور تولید کننده دارد.

از گانودرما سرکه نیز تهیه می شود که ۷۰۰ میلی لیتر آن در حدود ۵۰ دلار قیمت دارد.

 

داروهای حاوی گانودرما

در دنیا قرص گانودرما نیز به صورت تجاری تهیه شده است و محصولات مختلفی از آن در بازار وجود دارد. قرص ها حاوی دوز کنترل شده ای از گانودرما هستند مصارف خاصی دارند. این دارو ها نیز با توجه به تعداد قرص های درون بسته و مقدار دوز گانودرما قیمت های متفاوتی دارند و از ۲۲ تا ۱۳۰ دلاز قیمت گذاری شده اند.

 

چای و قهوه گانودرما

ترکیب گانودرما در کنار قهوه و چای برای بسیاری از طرفداران این نوشیدنی دلچسب است. بسته به اینکه در کنار گانودرما از چه مواد دیگری در قهوه استفاده شود (مثلا مواد مغذی و ..) قیمت آن بین ۱۹ تا ۳۹ دلار آمریکا ذکر شده است.

 

محصولات بهداشتی حاوی گانودرما

به خاطر ترکیبات شیمیایی و پلی ساکارید های مفیدی که در گانودرما وجود دارد از آن در ساخت خمیر دندان، شامپو، شامپو بدن، صابون و روغن ماساژ استفاده می کنند. خمیردندان حاوی گانودرما چیزی در حدود ۱۰ تا ۲۰ دلار قیمت دارد و روغن ماساژ و شامپوها نیز در حدود ۲۰ دلار است. مرطوب کننده های حاوی گانودرما کمی گران هستند و قیمت آن ها به ۸۰ دلار نیز می رسد.

با توجه به اینکه گانودرما هم از طبیعت جمع آوری می شود و هم پرورش داده می شود، قیمت گانودرما در کشور های مختلف با توجه به مسائل تجاری و … متفاوت خواهد بود.

 

منبع

شاید دوست داشته باشید:

طرز تهیه گیزاتما غذای خوشمزه و محلی ارومیه

  گیزاتما یکی از غذاهای خوشمزه و محلی ارومیه است که با بادمجان، کدو و سیب زمینی تهیه می شود […]

خوراکی های سرشار از ید | یاد بگیر

  عنصر ید به ساختن هورمون های تیروئید در بدن کمک می کند. این هورمون ها، سلول ها و متابولیسم […]

خوراکی های سرشار از ویتامین E | یاد بگیر

  ویتامین E، ویتامینی ضروری برای بدن با خاصیت آنتی اکسیدانی است. این ویتامین مفید برای سلامت پوست شناخته شده […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

[breadcrumb]
[breadcrumb]