ناخن‌های قوی و سالم داشته باشید

blog0 بانوان , , , , , ,

 

آنقدری که ناخن و از دست دادن آن برای خانم ها مهم است شاید تلفن همراهشان و از دست دادنش مهم نباشد. خانم ها حس مالکیت شدیدی روی ناخن خود دارند و ناخن جزو اموال با ارزش آن ها محسوب می شود. مسلما نگهداری و رسیدگی به آن و عملیات خوشگل سازی آن از اولویت های خانم هاست. در این مقاله قرار است به شما چند ناخن‌های قوی و سالم داشته باشید. 

۱- آن ها را یکپارچه نگاه دارید

سعی کنید همیشه ناخن های شما در یک شکل باشند. فرم و بلندی آن ها باید مثل هم باشد. حتی اگر یک یا دو یا سه ناخن شما هم شکست یا آن ها را تمیز کنید و شبیه به هم یا اینکه همه ناخن ها را کوتاه کنید که شبیه هم باشند. مهمترین نکته در زیبایی ناخن‌های قوی و سالم هم سان بودن آن هاست.

۲- روغن دست را همیشه نزد خود داشته باشید

تا می توانید از روغن و کرم پوست استفاده کنید. مخصوصا بعد از شستشوی دست ها

۳- هیچ وقت آن ها را لخت رها نکنید 

یک پوشش مناسب برای روی ناخن های شما می تواند از خوردگی و یا شکستگی آن ها به آسانی جلوگیری کند. حتی اگر فرصت کافی برای مانیکور کردن ندارید می توانید از لاک یا ناخن های مصنوعی استفاده کنید.

ناخن‌های قوی و سالم داشته باشید

۴- کرم دست باید دوست صمیمی شما شود

اگر همیشه از یک کرم دست استفاده کنید، دست شما نرم می ماند و وقتی با دیگران دست می دهید همه متوجه این لطافت و زیبایی در دستان شما می شوند.

۵- مدلی از ناخن را برای خود انتخاب کنید که به سبک زندگی شما بخورد

اگر سبک زندگی فعال و پر جنب و جوشی دارید به دنبال مدل های کوتاه باشید و اگر در آرامش هستید و زندگی شما پر از فعالیت روزمره نیست مدل های بلند را انتخاب کنید.

۶- رنگ ناخن را مناسب شخصیت‌تان انتخاب کنید 

رنگ های طبیعی؟ رنگ های عمیق؟ قرمز ؟ روشن؟ اگر خودتان هم هنوز نمی دانید سعی کنید هر دفعه با یک رنگ مانیکور کنید تا رنگ مورد نظر برایتان مشخص شود.

۷- کندن یا جویدن ناخن ممنوع!

این کار برای سلامت ناخن شما شدیدا مضر است. اگر این کار را می کنید به سالن های مانیکور رفته و از آن ها بخواهید لم انجام ندادن آن به طور مکرر را به شما بیاموزند.

۸- از ژل های محافظ ناخن استفاده کنید 

یکی از مواردی که در سلامت ناخن و نگهداری طولانی مدت مانیکور روی ناخن شما موثر است همین ژل محافظ ناخن است.

ناخن‌های قوی و سالم داشته باشید

۹- میز آرایش شما باید پر از محصولات مرتبط با آرایش و بهداشت ناخن باشد

این موارد از ضروریات هستند: یک جعبه مخصوص لاک های ناخن، پاک کننده لاک ناخن، ژل محافظ ناخن و نگاه دارنده ضد زنگ استیل ناخن.

۱۰- با قسمت متصل شونده ناخن و پوست خود مهربان باشید

شاید ناخن شما قسمتی مرده باشد ولی این قسمت تقریبا شیری رنگ در انتهای ناخن شما زنده است. با آن مهربان باشید. این قسمت برای دلیلی روی ناخن شما قرار گرفته و برای داتشن ناخن‌های قوی و سالم باید مراقبت بالایی از آن صورت بگیرد. به نوعی می توان به آن ریشه ناخن هم نسبت داد.

مطالب مرتبط:

۱- راه های درمان پوست خشک

۲- آنچه باید درباره ی اکستنشن مو بدانید

۳- ماسک جوش شیرین معجزه ای برای پوست

#اصول مراقبت از ناخن#افزایش مقاومت ناخن#چگونه از ناخن ها مراقبت کنیم#چگونه لاک خود را پاک کنیم#حفظ سلامت ناخن#مانیکور کردن ناخن#مراقبت از ناخن ها#ناخن سالم#ناخن قوی#نگهداری از ناخن

شاید دوست داشته باشید:

قیمت کاشت ناخن | آموزش کاشت ناخن💅

 قیمت کاشت ناخن قیمت واقعی کاشت ناخن چقدر است؟ قیمت کاشت ناخن با آموزش کاشت ناخن چقدر تفاوت دارد؟ در سرچینگ گوگل دنبال قیمت […]

آموزش کاشت ناخن هزینه دوره آموزشی کاشت گریم ناخن ژله ای و …

  فهرست دوره آموزش کاشت ناخن پودری , ژله ای , بیبی بومر و ترمیم , دیزاین ناخن به همراه ارائه […]

خرید آموزش خیاطی خانم عمرانی ۲۲ دی وی دی

  فهرست توضیحاتآموزش خیاطی خانم سیما عمرانی اورجینال توضیحات آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی اورجینال اولین و معتبرترین فروشگاه برای […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

[breadcrumb]
[breadcrumb]