چگونگی رقیق کردن لاک ناخن خشک شده

blog0 بانوان , , , , , ,

 

لاک ناخن همانند بسیار از لوازم آرایشی دیگر زمانیکه در معرض هوا قرار می گیرد کارایی اش را از دست می دهد. لاک ناخن خشک شده و مانده غلیظ می شود و استفاده از آن مشکل است. خوشبختانه چند ترفند وجود دارد که می توانید عمر لاک ناخن را بیشتر کنید.

روش اول: استفاده سریع از لاک ناخن

لاک ناخن خشک لاک ناخن خشک شده چگونگی رقیق کردن لاک ناخن خشک شده 1 6

شیشه لاک  را برعکس کنید تا رنگدانه ها مخلوط شوند. شیشه را به مدت سه دقیقه برعکس تکان دهید. گاهی اوقات این تنها چیزی است که لاک برای احیا شدن نیاز دارد.

لاک ناخن خشک لاک ناخن خشک شده چگونگی رقیق کردن لاک ناخن خشک شده 2 8

شیشه را بین کف دست تان بمدت چند دقیقه بچرخانید. گرمای دست لاک را رقیق تر و استفاده از آن را راحت تر می کند و به آسانی روی ناخن پخش می شود. هرگز شیشه را تکان ندهید چون حباب های نازکی ایجاد می شود.

لاک ناخن خشک لاک ناخن خشک شده چگونگی رقیق کردن لاک ناخن خشک شده 3 6

شیشه لاک را بمدت ۲ دقیقه زیر آب گرم نگهدارید. مطمئن شوید که شیشه کاملا محکم است و برای اینکه انگشت هایتان نسوزد آن را از درپوش بگیرید. آب داغ باعث گرم شدن لاک می شود طوریکه به راحتی روی ناخن پخش می شود.

برای تست یک ناخن را لاک بزنید. اجازه دهید اولین پوشش خشک شود و بعد دومین پوشش را بزنید.

روش دوم: استفاده بلند مدت از لاک

لاک ناخن خشک لاک ناخن خشک شده چگونگی رقیق کردن لاک ناخن خشک شده 4 5

بطری لاک را باز کنید و دو تا سه قطره رقیق کننده لاک به آن اضافه کنید. از قطره چکان برای اندازه گیری قطرات استفاده کنید.

لاک ناخن خشک لاک ناخن خشک شده چگونگی رقیق کردن لاک ناخن خشک شده 5 5

از لاک پاک کن یا استون استفاده کنید. هر دو لاک ناخن را خراب می کند و در هنگام خشک شدن ترک برمی دارد. اگر از لاک پاک کن یا استون استفاده می کنید می بایست بعد از چند بار استفاده آنها را دور بریزید. بنابراین بهتر است از آنها استفاده نکنید.

لاک ناخن خشک لاک ناخن خشک شده چگونگی رقیق کردن لاک ناخن خشک شده 6 4

بطری را محکم ببندید و بمنظور مخلوط شدن رقیق کننده در لاک بین کف دست تان قلط دهید. اگر حباب هوا ایجاد شد, بطری را تکان ندهید. اگر رقیق کننده در لاک مخلوط نشد, بطری را برای چند دقیقه برعکس کنید.

اگر لازم شد این فرایند را تکرار کنید. اگر لاک ناخن هنوز غلیظ است, بطری را باز کنید و دو تا سه قطره دیگر به آن اضافه کنید. بطری را دوباره ببندید و بین کف دست تان آنقدر بغلطانید تا لاک رقیق شود.

قبل از مخلوط کردن اجازه دهید رقیق کننده در لاک خیلی غلیظ  تثبیت شود. اگر لاک تان خیلی غلیظ است و چند دفعه این فرایند را تکرار کرده اید, اجازه دهید که رقیق کننده در لاک تثبیت  شود. بطری را باز کنید و دو تا سه قطره رقیق کننده به آن اضافه و در آن را ببندید. اجازه دهید بطری برای یک ساعت تثبیت و بعد با غلطاندن بطری رقیق کننده را در لاک مخلوط کنید.

لاک ناخن خشک لاک ناخن خشک شده چگونگی رقیق کردن لاک ناخن خشک شده 7 4

برس لاک را با فرو بردن در استون احیا کنید. فنجانی چینی یا شیشه ای را با استون پر کنید. از ظرف پلاستیکی استفاده نکنید چون استون آن را حل می کند. برس را در استون فر ببرید و در اطراف ظرف بکشید. لاک خشک شده می بایست حل و جدا شود. اگر مقداری لاک ماند می توانید با دستمال کاغذی آن را بر طرف کنید. از گوش پاک کن یا پد استفاده نکنید. بعد درپوش را روی بطری قرار دهید.

لاک ناخن لاک ناخن خشک شده چگونگی رقیق کردن لاک ناخن خشک شده 8 4

اگر مقدار زیادی رقیق کننده استفاده کردید و لاک خیلی رقیق شد می بایست اجازه دهید مقداری هوا وارد آن شود. ابتدا برس را خارج و با لاک پاک کن تمیز کنید و بطری لاک را باز رها کنید. بعد از یک روز برگردید و آن را چک کنید. هوای اتاق دوباره آن را غلیظ می کند.

طریقه نگهداری لاک ناخن

  • قبل از بستن لاک، سر آن را با پنبه آغشته به استون پاک کنید.
  • لاک را در محلی خشک و خنک نگهداری کنید.
  • لاک را بصورت ایستاده قرار دهید.
  • بعد از استفاده در آن را ببندید.
  • هر از چند مدت آن را تکان دهید.

شاید دوست داشته باشید:

خرید آموزش خیاطی خانم عمرانی ۲۲ دی وی دی

  فهرست توضیحاتآموزش خیاطی خانم سیما عمرانی اورجینال توضیحات آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی اورجینال اولین و معتبرترین فروشگاه برای […]

اموزش خیاطی ویژه بانوان کوت عبدالله | تبلیغات در بلاگ صفر

  فهرست اموزش خیاطی ویژه بانوان کوت عبداللهپیام kala : اموزش خیاطی ویژه بانوان کوت عبدالله blog0 بانوان آموزش , […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

[breadcrumb]
[breadcrumb]