عکس های آشپزخانه | چیدانه

ارسال شده توسط blog0 در تاریخ مهر ۱۴, ۱۳۹۷ در شاخه طراحی |

 

آشپزخانه مرکز خانه است و به همین دلیل کارهای زیادی در آن انجام می‌شود. آشپزخانه فقط جایی برای پختن و آماده‌کردن غذا نیست، بلکه جایی است برای پذیرایی از مهمانان، نگهداری از ابزارها، و خوردن وعده‌های غذایی با خانواده. طراحی شما باید تمامی این فعالیت‌ها را در خود جای دهد، و این دلیل محبوب‌شدن بیش از پیش بازسازی این فضا است. امروزه، جزایر، سینک‌ها، و ابزار استیل جزئیات متداولی در آشپزخانه‌ها هستند، در حالی که کابینت‌های قابل‌تغییر و روکش‌های پیش خان ها از اجزای کلیدی آشپزخانه الهام‌بخش و رویایی ما به حساب می‌آیند.

هنگام بازسازی و چیدمان دوباره آشپزخانه جنبه‌های بسیار متفاوتی را باید در نظر گرفت. روی‌هم‌رفته نکته کلیدی ایجاد یک فضای کاربردی است و در نهایت شما می‌خواهید نوع چیدمان به‌خوبی نیازهای شما را برطرف کند. باید به‌دقت به جایی که قرار است اجاق گاز، یخچال، جزیره، و کابینت‌ها قرار بگیرند توجه کنید تا فضای کافی برای پخت‌وپز، خوردن غذا، و شادبودن فراهم شود. در گام بعدی، شما باید به فضاهای نگهداری از وسایل توجه کنید. آشپزخانه‌ها شامل تعداد زیادی ظرف، قوری و کتری، ماهی‌تابه، و وسایل کوچک هستند، بنابراین از وجود فضای کافی برای نگهداری از وسایل دل‌خواه و مورد نیازتان در نزدیکی فضای کارتان در آشپزخانه مطمئن شوید. در نهایت، فضای شما باید برای مهمانان خوشایند و زیبا باشد. استفاده از مواد و مصالح رنگی و باکیفیت به فضای شما تنوع و شخصیت می‌بخشد که عنصری مهم در جلوگیری از ایجاد ظاهری شلوغ و بی‌کیفیت است.

چگونه می‌توانم چیدمان آشپزخانه‌ را تعیین کنم؟

اگر به‌دنبال نوسازی آشپزخانه‌یتان هستید، امروز بهترین زمان برای خلق همان چیزی است که در جستجوی آن هستید. با کمک یک طراح آشپزخانه، حتی یک فضای کوچک هم می‌تواند دارای فضاهای نگهداری وسیع و خوبی باشد. برای فضاهای کوچک، چیدمان راهرویی (چیدمان در دو طرف آشپزخانه و بدون میز) انتخاب مناسبی است. فضای افقی محدودکننده است، پس به فضای عمودی فکر کنید؛ قسمت‌های نگهداری از وسایل و قفسه‌ها را تا بالای دیوار امتداد دهید، و تلاش کنید تا وسایل نگهدارنده نوآورانه و ابزارهای دوکاره پیدا کنید. برای چیدمان فضاهای بزرگ، از طراحی Uشکل و Lشکل با یک جزیره یا شبه‌جزیره (peninsula) بزرگ در مرکز استفاده کنید. این نوع طراحی فضای کافی از کابینت‌ها و قسمت‌های رویی پیش‌خان فراهم می‌کند، و می‌توانید یک فضای مخصوص صرف غذا را در جزیره اضافه کنید. در پایان، بسیار مهم است که بدانید خانواده‌یتان از این فضا چه استفاده‌ای می‌کنند و بعد این نیازها را در طراحی‌تان در نظر بگیرید.

چگونه می‌توانم فضاهای نگهدارنده بیش‌تری به آشپزخانه‌ اضافه کنم؟

برای جادادن و نگهداری از تمامی ظروف، قوری‌ها و کتری‌ها، و وسایل کوچک به کابینت، کشو، و قفسه نیاز دارید. برای استفاده کاربردی از فضا از هر متر مربع استفاده کنید: این فضاها شامل کابینت در جزیره آشپزخانه، قفسه‌های مخصوص ادویه‌جات، و قفسه‌های مخصوص آویزان‌کردن ظروف است. وسایلی را که به طور مداوم از آن‌ها استفاده می‌کنید بر روی پیش‌خان قرار دهید، و وسایلی را که به‌ندرت از آن‌ها استفاده می‌کنید در انباری یا زیرزمین نگه دارید. البته همه این وسایل باید به‌خوبی سازمان‌دهی شده باشند. سازمان‌دهی درست این وسایل باعث اشغال‌شدن فضای کم‌تری می‌شود، بنابراین برای چیدن و نگهداری درست این وسایل زمان کافی صرف کنید.

از چه موادی باید در آشپزخانه‌ استفاده کنم؟

از آن‌جایی که گزینه‌های موجود در طراحی، چیدمان، و فضاهای نگهداری وسایل استاندارد هستند، بنابراین انتخاب مواد جذاب امری کلیدی در برجسته‌کردن آشپزخانه است. در مورد روکش پیش‌خان، گرانیت، چوب، و سنگ مرمر گزینه‌های خوب و زیبایی هستند، در حالی که بتن، سنگ آهک، و استیل مد روز هستند. برای ایجاد رنگ در فضا، از موزائیک براق یا چوب در کف استفاده کنید. شما حتی می‌توانید از کابینت‌های مختلفی در طراحی‌تان استفاده کنید. کابینت‌‌های مات حسی از مدرن‌بودن را ایجاد می‌کنند، در حالی که کابینت‌های رنگی راهی آسان و ارزان در نوسازی آشپزخانه هستند.   

برچسب‌ها,

پاسخ

Tmp.ir - Best Persian Wordpress Themes | Designed By wpthemesexpert.com