20 روش درمان قارچ ناخن + پیشگیری ( با عکس ) – کوروک

blog0 بانوان , , , , , ,

درمان خانگی قارچ ناخن

قارچ ناخن چیست ؟

عفونتی که به دلیل قارچ ناخن درزمانی که یک یا چند ناخن به قارچ آلوده شوند را عفونت قارچی ناخن میگویند . عفونت قارچی ممکن است با ایجاد لکه‌های سفید و زرد در زیر نوک ناخن‌های دست‌وپا شروع شود . در صورت گسترش قارچ به عمق ناخن ممکن است باعث عوض شدن رنگ ، کلفت شدن و ریختن لبه‌های ناخن بشود که می‌تواند مشکل دردناکی باشد .

این عفونت عموماً به دلیل قرار گرفتن در گرما و رطوبت به‌صورت مداوم مانند کفش یا کف حمام به وجود می‌آید . گرما و رطوبت جای بسیار عالی برای رشد قارچ است . بعضی از افراد به‌صورت ژنتیکی بیشتر مستعد گرفتن قارچ هستند البته شنا و تعریق زیاد می‌تواند فرد را بیشتر مستعد عفونت قارچی کند .

روش‌های درمانی زیادی برای قارچ ناخن وجود دارد که تمامی آن‌ها را برای شما توضیح می‌دهیم .

درمان‌های خانگی

درمان قارچ ناخن

از روغن درخت چای استفاده کنید . قرن‌ها است که از روغن درخت چای برای ضدعفونی کردن و از بین بردن قارچ مورداستفاده قرار می‌گیرد . چند قطره روغن را به‌صورت مستقیم روی ناخن ریخته یا با استفاده از پنبه به محل موردنظر بزنید . به‌وسیله یک مسواک مقداری محل موردنظر را مالش دهید . حتماً بعد از استفاده به این منظور مسواک را دور بی اندازید .

همچنین می‌توانید مخلوطی از روغن درخت چای را با روغن‌زیتون مخلوط کرده و روی ناخن خون بمالید . مصرف روزانه ۲ بار روغن درخت چای پیشنهاد می‌شود البته محدودیتی برای استفاده از آن وجود ندارد .

درمان خانگی قارچ ناخن

از مخلوط آب‌اکسیژنه ، جوش‌شیرین ، سرکه سفید و نمک استفاده کنید .

مواد زیر را با یکدیگر مخلوط‌کنید :

  • ۴ پیمانه آب
  • ¼ پیمانه آب‌اکسیژنه
  • ½ پیمانه نمک دریا
  • سپس ¼ پیمانه سرکه سفید

به مدت ۱۰ دقیقه ناخن‌های خود را داخل آن قرار دهید یا اینکه با پنبه روی ناخن قارچ زده نگه‌دارید . هفته‌ای ۲بار این کار را تکرار نمایید .

تشخیص قارچ ناخن

از روغن پرتغال کمک بگیرید . مانند روغن درخت چای ، روغن پرتغال نیز خواص ضد قارچی دارد و می‌تواند قارچ ناخن را از بین ببرد . مطمئن شوید که روغن زیر ناخن قارچی نیز برود .

حواستان به آلرژی به روغن پرتغال باشد و قبل از مصرف روی منطقه کوچکی از پوست آن را امتحان کنید .

درمان قارچ ناخن با سیر

سیر ضد قارچ طبیعی است . سیر را له کرده و با سرکه سفید مخلوط‌کنید . حتماً سیر را له کنید تا آلیسین موجود در سیر آزاد شود زیرا خواص ضد قارچی دارد . ناخن قارچی را در این مخلوط به تا زمانی که راحت هستید قرار دهید . مصرف سیر خام نیز می‌تواند به دفع قارچ کمک کند .

درمان قارچ ناخن با سرکه

سرکه سیب می‌تواند به درمان قارچ ناخن کمک کند . سرکه سیب خاصیت اسیدی دارد که با باکتری‌ها مبارزه می‌کند . اسیدی بودن سرکه می‌تواند از پخش شدن قارچ جلوگیری کند درحالی‌که هم‌زمان باکتری‌ها را می‌کشد . به مقدار مساوی سرکه سیب و آب را در یک ظرف ریخته و ناخن قارچی خود را به مدت ۳۰ دقیقه داخل آن خیس کنید . این کار را به‌صورت روزانه انجام دهید و حتماً بعدازآن ناخن را خشک‌کنید .

علت قارچ ناخن

دهان‌شویه می‌تواند کمک‌کننده باشد . الکل موجود در دهان‌شویه نقش ضدعفونی‌کنندگی دارد درحالی‌که ترکیبات ضد میکروبی می‌تواند به از بین بردن قارچ کمک کند . هرروز به مدت ۱۵ دقیقه ناخن قارچی را در دهان‌شویه غوطه‌ور کنید .

پماد ضد قارچ ناخن

از ویکس کمک بگیرید . دستان خود را خوب خشک‌کنید تا رطوبت نداشته باشد سپس مقدار کمی ویکس روی ناخن بزنید و با جوراب روی آن را بپوشانید و بخوابید .

داروی گیاهی قارچ ناخن

روی قارچ روغن اسطوخودوس بزنید . روغن اسطوخودوس دارای خواص ضدعفونی‌کننده است و می‌تواند به تحریک پوست کمک کند . مقداری روغن اسطوخودوس را گرم‌کنید ( با ماکروویو یا غیره ) و یک گوله پنبه را در آن خیس کنید و روی ناحیه آلوده‌شده به مدت چند دقیقه نگه‌دارید . روزی چند بار این کار را تکرار نمایید .

درمان قارچ ناخن با طب سنتی

روغن مرزنجوش استفاده کنید . مرزنگوش خواص ضد باکتری ، ضدعفونی‌کننده ، ضد انگلی ، ضدویروسی ، ضد درد و ضد قارچی دارد . روغن مرزنگوش می‌تواند برای قارچ ناخن معجزه کند . روزی چند بار و هربار چند قطره روی منطقه آسیب‌دیده بریزید .

درمان خانگی قارچ ناخن

آب‌لیموی تازه به قارچ ناخن بزنید . یک لیموی تازه را روی ناخن قارچی آبگیری کرده تا از انتشار قارچ به دیگر ناخن‌ها و مناطق بدن جلوگیری کنید . به مدت ۱۵ دقیقه بگذارید روی محل آلوده‌شده بماند سپس با آب آبکشی نمایید .

درمان‌های پزشکی

درمان پزشکی قارچ ناخن

داروهای خوراکی مصرف کنید . اگر درمان‌های خانگی مؤثر واقع نشد به پزشک مراجعه کنید ممکن است نیاز به ضد قارچ‌های خوراکی داشته باشید . ۲ داروی تربینافین و ایتراکونازول عموماً تجویز می‌شود که باید توسط پزشک تشخیص و تجویز شود .

داروهای خوراکی می‌توانند ناخن‌های جدید که رشد می‌کنند را بدون قارچ کند اما باید بدانید که زمان زیادی طول می‌شود تا ناخن جایگزین شود . ۶ تا ۱۲ هفته ممکن است به طول بی انجامد تا از عفونت به‌طور کامل خلاص شوید .

لاک ضد قارچ

از لاک ضد قارچ استفاده کنید . اگر عفونت شما آن‌قدر قوی نباشد که نیاز به استفاده از داروهای خوراکی باشد ممکن است برای شما لاک ضد قارچ تجویز شود . این لاک‌ها اساساً بدون رنگ بوده و باید روی ناخن آلوده زده شود . روزی ۱ بار از این لاک به مدت ۱ هفته از این لاک استفاده کنید و برای تمیز کردن آن از الکل مالشی استفاده کنید .

طول درمان با لاک ضد قارچ بسیار طولانی بوده و ممکن است تا ۱ سال به طول بی انجامد .

چماد ضد قارچ ناخن

ژل و کرم های موضعی را امتحان کنید . ممکن است پزشک شما برایتان کرم یا ژل ضد قارچ تجویز کند که حاوی اوره باشد که میتواند باعث جذب رطوبت بشود . بعضی از این داروها با نسخه قابل دسترسی بوده و بعضی از آنها به صورت آزاد نیز قابل تهیه و استفاده میباشند .

جراحی قارچ ناخن

ممکن است نیاز به جراحی داشته باشید . برای عفونت‌های شدید ممکن است پزشک شما جراحی را پیشنهاد کند . در این حراجی قسمت از ناخن که آلوده‌شده است را برمی‌دارند و حتی ممکن است کل ناخن را بردارند . نگران نباشید ناخن شما دوباره شروع به رشد خواهد کرد اما ممکن است تا مدتی درد داشته باشد .

درمان قارچ ناخن با لیزر

لیزر درمانی را امتحان کنید . دکترها قادر هستند تا با لیزر یا فتوداینامیک تراپی قارچ را از بین ببرند . روش لیزر درمانی فقط چند سال است که مورداستفاده قرار می‌گیرد و ممکن است در همه‌جا قابل‌دسترسی نباشد .

جلوگیری از قارچ ناخن

جلوگیری از قارچ ناخن

بهداشت فردی خوبی داشته باشید . تا می‌توانید بگذارید تا ناخن هوا بخورد . پوشیدن کفش تنگ ، جوراب تنگ می‌تواند باعث تعرق پا شود که یک محیط مرطوب را فراهم کند که برای قارچ ایده آل است .

بهداشت ناخن و قارچ

ناخن را تمیز ، کوتاه و خشک نگه‌دارید . وسایل بهداشتی و مراقبتی از ناخن را همراه داشته باشید و همیشه ناخن‌ها را در وضعیت مطلوب نگهداری کنید . کوتاه نگه‌داشتن ناخن باعث جلوگیری از به دام افتادن باکتری‌ها در زیر ناخن می‌شود .

جوراب ضدقارچ ناخن

از جوراب با تهویه مناسب استفاده کنید . اگر تعریق دارد از جوراب‌های پنبه‌ای و پشمی استفاده نکنید . جوراب‌های مصنوعی که اجازه نمی‌دهند رطوبت در آن‌ها گیر کند گزینه مناسب‌تری هستند .

درمان قطعی قارچ ناخن

از دستکش لاستیکی استفاده کنید . در هنگام تمیز کردن خانه و شستن ظرف‌ها از دستکش استفاده کنید . این کار باعث جلوگیری از تماس با باکتری‌ها و خشک نگه‌داشتن دست می‌شود . باکتری‌ها مکان‌های گرم و مرطوب را دوست دارند بنابراین این شرایط را نباید برای آن‌ها فراهم کرد .

علت ایجاد قارچ ناخن

در مکان‌های عمومی از صندل استفاده کنید . این مورد مخصوصاً در دوش‌ باشگاه‌های ورزشی خیلی مهم است زیرا گرم ، مرطوب و عرق بدن افراد می‌تواند به تکثیر باکتری کمک کند .

درمان قارچ ناخن و علت آن

از سالن‌های زیبایی غیربهداشتی و غیرمطمئن استفاده نکنید . شما باید مطمئن باشید که سالن زیبایی مورد نظر شما از وسایل استریل شده استفاده می‌کند . همچنین می‌توانید برای اطمینان بیشتر وسایل شخصی خود را برده و استفاده کنید .

از رنگ کردن ناخن و استفاده از ناخن مصنوعی به‌صورت هم‌زمان استفاده نکنید . لاک ناخن باعث نگهداشتن رطوبت در ناخن می‌شود که با یک برش کوچک می‌تواند باکتری‌ها را به سمت خود جذب کند .

                 
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
       
آموزش کامل خیاطی با خانم سیما عمرانی - اورجینال آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی معادل 21 دی وی دی - اورجینال آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی 185 سی دی به همراه کتاب آموزش خیاطی و 5 هدیه ویژه طبق توضیحات آموزش کامل خیاطی با خانم سیما عمرانی - اورجینال
       

آموزش گام به گام خیاطی

کامل ترین آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی

آموزش خیاطی از مبتدی تا حرفه ای خانم عمرانی
185 سی دی+کتاب
+5 هدیه طبق توضیحات

آموزش گام به گام خیاطی

       
                 
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
       
آموزش کامل خیاطی با سیما عمرانی - اورجینال آموزش کامل خیاطی با سیما عمرانی - اورجینال آموزش خیاطی توسط سیما خانم عمرانی - جدید - 22 دی وی دی + کتاب - اورجینال آموزش کامل خیاطی با سیما عمرانی - اورجینال
       

همراه با گارانتی

22DVD

+ کتاب 700 صفحه ای خیاطی

جدید همراه با آموزش های سال 1394

همراه با گارانتی

       
                 
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
       
آموزش کامل خیاطی با سیما عمرانی - اورجینال آموزش کامل خیاطی با خانم سیما عمرانی - اورجینال آموزش کامل خیاطی با خانم سیما عمرانی - اورجینال آموزش کامل خیاطی با سیما عمرانی - اورجینال
       

همراه با گارانتی

آموزش گام به گام خیاطی

آموزش گام به گام خیاطی

22DVD

+ کتاب 700 صفحه ای خیاطی

       
                 
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
       
آموزش کامل خیاطی با خانم سیما عمرانی آموزش کامل خیاطی با خانم سیما عمرانی - اورجینال کامل ترین و جدید ترین مجموعه آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی - اورجینال آموزش کامل خیاطی با خانم سیما عمرانی آموزش کامل خیاطی با خانم سیما عمرانی - اورجینال آموزش کامل خیاطی با خانم سیما عمرانی - اورجینال
       

آموزش گام به گام خیاطی

22DVD

+ کتاب 700 صفحه ای خیاطی

آموزش گام به گام خیاطی

آموزش گام به گام خیاطی

       
                 
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
       
آموزش کامل خیاطی با خانم سیما عمرانی - اورجینال آموزش کامل خیاطی با سیما عمرانی - اورجینال کامل ترین و جدید ترین مجموعه آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی - اورجینال آموزش کامل خیاطی با سیما عمرانی - اورجینال
       

آموزش گام به گام خیاطی

همراه با گارانتی

22DVD

+ کتاب 700 صفحه ای خیاطی

همراه با گارانتی

       
                 
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
       
آموزش کامل خیاطی با سیما عمرانی - اورجینال کامل ترین و جدید ترین مجموعه آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی - اورجینال آموزش کامل خیاطی با خانم سیما عمرانی - اورجینال آموزش کامل خیاطی با خانم سیما عمرانی آموزش کامل خیاطی با خانم سیما عمرانی - اورجینال
       

همراه با گارانتی

22DVD

+ کتاب 700 صفحه ای خیاطی

آموزش گام به گام خیاطی

آموزش گام به گام خیاطی

       
                 
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
       
آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی بیش از 230 جلسه آموزشی- اورجینال آموزش کامل خیاطی با خانم سیما عمرانی - اورجینال آموزش کامل خیاطی با سیما عمرانی - اورجینال آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی معادل 21 دی وی دی - اورجینال
       

کاملترین بسته آموزش قدم به قدم خیاطی.صدها جلسه آموزش تصویری.آموزش گام به گام

آموزش گام به گام خیاطی

22DVD

+ کتاب 700 صفحه ای خیاطی

کاملترین بسته آموزش قدم به قدم خیاطی.صدها جلسه آموزش تصویری.آموزش گام به گام

       
                 
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
       
آموزش کامل خیاطی با سیما عمرانی - اورجینال آموزش خیاطی توسط سیما خانم عمرانی - جدید - 22 دی وی دی + کتاب - اورجینال آموزش کامل خیاطی با سیما عمرانی - اورجینال آموزش خیاطی توسط سیما خانم عمرانی - جدید - 22 دی وی دی + کتاب - اورجینال
       

همراه با گارانتی

جدید همراه با آموزش های سال 1394

همراه با گارانتی

جدید همراه با آموزش های سال 1394

       
                 
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
       
آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی - 200 سی دی 700 صفحه کتاب تمام رنگی و 10 هدیه - کامل و جدید - اورجینال مجموعه عظیم آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی - ارجینال آموزش کامل خیاطی خانم سیما عمرانی 21 دی وی دی به همراه کتاب آموزش خیاطی - اورجینال آموزش خیاطی با خانم سیما عمرانی معادل 21 دی وی دی به همراه کتاب PDF آموزش خیاطی - اورجینال-466
       

آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی 200 سی دی + 3 کتاب آموزش خیاطی و 10 هدیه ویژه

آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی 200 سی دی + 3 کتاب آموزش خیاطی و 10 هدیه ویژه

بسته جدید آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی

21 عدد دی وی دی
+
کتاب

جدید

کامل ترین و جدید ترین مجموعه آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی

       

Related Post

شاید دوست داشته باشید:

بیماری‌های ناخن

خونمردگی Hematoma[ویرایش] وارد شدن ضربه به ناخن موجب پارگی مویرگهای بستر ناخن می‌شود. خون حاصل ما بین صفحه ناخن و […]

آموزش بستن انواع گره های کروات / تصویری

کراوات پارچه ای دراز است که در جلوی پیراهن بسته می شود. این یک لباس مردانه است ، در برخی […]

نازخاتون | مجله اینترنتی بانوان ایرانی

دوره ی کافی شاپ حرفه ای کلمه کافی شاپ همیشه تداعی گر فضای دنج و عطر و بوی قهوه است. […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.