آشپزخانه – طراحی آشپزخانه – اصول طراحی آشپزخانه

blog0 طراحی ,

طراحی جزئیات آشپزخانه کم جا

شرکت معماری اسلونیایی Arhitektura d.o.o در آپارتمان های کوچک اما جا دار، برای طراحی کابینت از دیتیل های خاصی استفاده می نماید. هنگامی که به بررسی الزامات طراحی می پردازیم، امکان دارد نقش کابینت های آشپزخانه به طور کامل از دید ما پنهان بماند. با این وجود امکان مخی نمودن کامل کابینت ها وجود دارد، هم چنین می توان در یک آپارتمان مدرن به شکل بسیار ساده آن ها را با المان های معماری پیرامون تلفیق نمود. اگرچه وجود جزئیات لازم برای این کار ساده ایی نخواهد بود: چالش های طراحی وابسته به سیستم های قفسه بندی آشپزخانه های مینمال، به صورت اجتناب ناپذیری نتیجه کشمکش بین الزامات عملکردی و کیفیت زیبایی می باشد. این آشپزخانه ها باید در عین حالی که از ظاهری منسجم و یکپارچه برخوردار هستند، برای انبار کردن وسایل و تجهیزاتی که به شکل روزمره در آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند نیز جای کافی داشته باشند.

شرکت Arhitektura d.o.o یک استودیو طراحی اسلونیایی می باشد که علاوه بر داشتن تخصص در زمینه طراحی فضا های داخلی لوکس، با تولید کنندگان حرفه ایی کابینت نیز همکاری می نماید و برای آشپزخانه ها سیستم های کابینت سفارشی را می سازد. این شرکت معماری به طراحی آشپزخانه هایی با سبک ساده و مینیمال معروف می باشد که این سبک در کل پروژه های این شرکت مشاهده می شود. آپارتمان Black Line و  آپارتمان Folding Wal از نمونه طراحی های مدرن این شرکت می باشند که در آن ها در عین حالی که آشپزخانه با طرح کلی به خوبی تلفیق شده، الزامات عملکردی نیز تامین شده است. این شرکت معماری با وبسایت خبری معماری architizer گفتگویی داشته که در این مصاحبه از ایده های شرکت خود صحبت نموده و بیان نموده که چگونه یک دیتیل داخلی مانند کابینت های آشپزخانه می تواند به عنوان المان اصلی طراحی میتکرانه یک فضا در نظر گرفته شود و هم چنین چگونه این ایده را به واقعیت مبدل می سازند.

در زیر تصویری از آشپزخانه آپارتمان Folding Wall را مشاهده می نمایید که در طراحی آن از چوب گرم بلوط و یک سطح سفید خالص استفاده شده است.

آشپزخانه


حتما ببینید : طراحی پله برای فضاهای کوچک


سیدنی فرانکلین : 

علت علاقمند شدن شرکت شما به ایجاد فضا های زندگی مینیمال چه بوده است؟ آپارتمان هایی که در عین تامین نمودن الزامات عملکردی، حداکثر استفاده از فضا را نیز دارند.

شرکت معماری Arhitektura d.o.o :

پیچیدگی المان های معماری در فضا هایی که ما طراحی می نماییم به علت آن است که کارفرمایان خواستار بهره مندی از تمام امکانات در یک فضای گسترده هستند ولی در حقیقت اغلب دارای فضا های نسبتا کوچکی هستند. بنابراین ما در شرکت درباره این موضوع به گفتگو پرداخته ایم و به این نتیجه رسیده ایم که از کانتر هایی که به داخل کابینت ها نفوذ می کنند استفاده نماییم. در تمام پروژه های داخلی های ما این طرح به اجرا رسیده است.

ولی در طراحی آپارتمان Black line این نوع طراحی شاخص تر می باشد. در این آپارتمان تلفیق چوب بلوط و کفسازی چوبی با المان های مبلمان مشکی رنگ موجب ایجاد حسی از گشودگی و ظرافت شده است، و این همان حسی بود که ما در طراحی یک آپارتمان کوچک به دنبال آن بوده ایم. در این آپارتمان در امتداد دو جداره طولی فضای نشیمن، قفسه های کتاب و کابینت های 18 فوتی آشپزخانه تعبیه شده است.

آشپزخانه

طراحی آشپزخانه

سیدنی فرانکلین : 

شما در پروژه Life After Madrid یک آشپزخانه مخفی طراحی نموده اید. در این پروژه شما از چه چیزی ایده گرفته اید؟ علت مهم بودن مخفی کردن یراق الات آشپزخانه مانند دستگیره ها چیست؟

شرکت معماری Arhitektura d.o.o :

مخفی نمودن بعضی از المان های آشپزخانه و مبلمان، سبک طراحی شرکت ما می باشد. هدف از این ایده دستیابی به یک تصویر آبستره از پروژه می باشد. شروع کار ما همواره با یک مرجع همراه بوده است. برای مثال: این مرجع در پروژه Life After Madrid یک کانتر از جنس استیل ضد زنگ بوده است. که معمولا در بار ها و رستوران ها مشاهده می شود. و سپس ما این تصویر را تبدیل به یک نسخه آبستره و خالص نموده ایم. هنگامی که فرم خیلی زیاد تحت تاثیر سایر المان ها قرار نگیرد، اصلی ترین و آبستره ترین ایده به صورت واضح قابل شناسایی خواهد بود.

در زیر تصویری از آشپزخانه آپارتمان Life After Madrid را مشاهده می نمایید که از استیل ضد زنگ به عنوان متریال اصلی آشپزخانه استفاده شده است.

طراحی آشپزخانه

اصول طراحی آشپزخانه

سیدنی فرانکلین : 

در بیشتر پروژه های مسکونی که توسط شرکت معماری شما طراحی می شود، درب ها، دیوار ها و سایر المان ها قابلیت مخفی شدن و جابه جایی دارند. علت طراحی این نوع فضا ها چیست؟

شرکت معماری Arhitektura d.o.o :

در پروژه های طراحی داخلی چالشی که ما با آن مواجه بوده ایم، بیشتر در فرم المان های موجود یک بنا نمایان می شود، که باید بر آن ها غلبه کرده و در طراحی کلی در نظر گرفته شوند. در دفتر کار ما این جزئیات طراحی می شوند، ولی به طور معمول با همکاری سازندگانی که می توانند راهنمای ما میان الزامات و محدودیت های متریال های مختلف باشند، به اجرا می رسند. همواره شرکت ما علاقمند به استفاده از متریال های شناخته شده به شیوه ایی منحصر به فرد است.

طرح غیر معمول یک جداره در آپارتمان Folding Wall ، یک نوآوری منحصر به فرد در طراحی می باشد. معماران در این پروژه یک جداره قفسه بندی شده با قابلیت جابه جایی را ساخته اند که با باز و بسته شدن تبدیل به مجموعه ایی از درب ها و کمدها و کابینت ها می شود.

سیدنی فرانکلین : 

درباره پروسه طراحی یک پروژه جدید کمی بیشتر توضیح دهید. آیا شما از دیدگاه کارفرما برای یک پروژه به طور کامل تاثیر می گیرید یا معتقد هستید که آن ها خواستار اثر فکر و کار شما برای پیشبرد طراحی هستند؟

شرکت معماری Arhitektura d.o.o :

Arhitektura d.o.o یک شرکت طراحی خانوادگی می باشد. در این کمپانی تجربه ها و ایده های دو نسل در یک شعار فرهنگی مشترک به هم رسیده اند: خلق یک معماری خوب

معماری که هم شاعرانه و هم منطقی باشد. معماری که نتیجه بستر مکانی، تاریخی، تکنولوژیکی و اجتماعی گسترده تری باشد.

لذا همواره ما برای دیدگاه های کارفرما اهمیت قائل هستیم و تلاش می کنیم در طراحی های خود از آن ها استفاده نماییم. همیشه باید میان کارفرما و ما یک توافق وجود داشته باشد. با این حال به طور معمول به این نتیجه می رسیم که توافقی که در ابتدا خیلی نامناسب به نظر می رسد گاهی می تواند مهم ترین و برجسته ترین شاخصه طراحی را شکل دهد.

 

منبع : architizer

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید:

دانلود پلان اقامتگاه بین راهی

دانلود آبجکت تخت خواب کلاسیک و مدرن


 

تایج جستجو طراحی
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
الگو های آماده طراحی پاکت/اورجینال آموزش طراحی روی تی شرت / اورجینال نرم افزار طراحی کابینت آشپزخانه+10000مد جدید و زیبای کابینت /2دی وی دی / اورجینال پلان ویتایل ونقشه های معماری وعمران به همراه نرم افزار طراحی کابینت/اورجینال
     

الگو های آماده طراحی پاکت/اورجینال

اگر می خواهید طرح های حرفه ای برای تی شرت هایتان طراحی کنید

فارسی / اورجینال/2 دی وی دی

حرفه ای ترین نرم افزارهای طراحی کابینت با مثالهای آماده برای هر برنامه

     
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
آموزش طراحی سایت با جوملا + نرم افزار مربوطه + 600 قالب آماده /اورجینال آموزش کامل طراحی کابینت(3دی وی دی)/اورجینال آموزش طراحی دکوراسیون داخلی کابینت و آشپزخانه اورجینال پلان ها وجزئیات به همراه نرمافزار طراحی کابینت وسمپل های آماده /اورجینال
     

آموزش طراحی سایت با جوملا + نرم افزار مربوطه + 600 قالب آماده /اورجینال

آموزش کامل طراحی کابینت(3دی وی دی)/اورجینال

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی / کابینت و آشپزخانه اورجینال

پلان ها وجزئیات به همراه نرمافزار طراحی کابینت وسمپل های آماده /اورجینال

     
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
آموزش جامع طراحی کابینت(3دی وی دی)محصول شرکت SMALLBONE انگلیس/اورجینال مجموعه نرم افزارهای طراحی آشپزخانه کابینت دکور(3بعدی)/اورجینال آموزش طراحی دکوراسیون داخلی / اورجینال موزش حرفه طراحی و ساخت بنر تبلیغاتی ویژه اینترنت اورجینال-617
     

شامل 3 دی وی دی

بهمراه نرم افزار نقشه کشی سریع با کارایی سریع و آسان

به همراه 50 ایده برتر از طراحان و معماران

در این مجموعه آموزش ساخت حرفه ای بنر های ثابت و متحرک را می آموزید..

     
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
آموزش طراحی ماشین از ابتدا تا انتها Car drawing آموزش طراحی آموزش طراحی منظره با رنگ روغن اموزش طراحی ناخن /اورجینال-499
     

استراتژی طراحی ماشین-تناسبات ابتدایی-ساخت سه بعدی و..

آموزش طراحی با مداد
به همراه محیط کاربردب و جذاب
کیفیت اورجینال

آموزش تمام تکنیک ها و ترفندهای نقاشی منظره با رنگ روغن
اوریجینال

زیبا کردن ناخن هایتان در عرض چند دقیقه

     
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
نرم افزار Pro Engineer 5.0 در زمینه طراحی قطعات و قالبهای صنعتی-اورجینال آموزش طراحی از مدل آموزش طراحی با پاستل و ذغال طراحی و مدلسازی قطعات صنعتی CATIA collection 32 bit ver 2 -اورجینال
     

-اورجینال-مدل سازی در Pro/E بر اساس مدل سازی سه بعدی(solid) بنا شده است.

آموزش کامل طراحی با مداد و زغال از روی مدل

کیفیت اورجینال

روشی متفاوت در نقاشی
آموزش کامل نقاشی با پاستل و ذغال
اورجینال

دارای اتوران اختصاصی به همراه فیلم آموزشی نصب و فعال سازی و...

     
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
JEWEL طراحی جواهرات -اورجینال آموزش جامع طراحی طلا و جواهرات-اورجینال آموزش راینوبرای طراحی جواهرات مقدماتی- متوسطه-اورجینال اموزش طراحی با پاستل و زغال- اورجینال
     

تشخیص خودکار نوع سیستم عامل (32 یا 64 بیتی) و نصب برنامه متناسب
و...

ماتریکس یکی از افزونه‌های قدرتمند و محبوب راینو در زمینه #طراحی_جواهرات است.

آموزش راینو ، مطرح ترین نرم افزار مدلسازی برای طراحی جواهرات

در مجموعه آموزش طراحی با پاستل و زغال، به شما آموزش داده می شود

     
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
آموزش طراحی از مدل - اورجینال آموزش طراحی تکنیک سیاه قلم طبیعت بی جان - اورجینال نرم افزارهای تخصصی طراحی طلا و جواهرات GOLD JEWEL DESIGN آموزش جامع طراحی وب سایت با جوملا
     

جفری واتس (Jeffrey Watts) یک نقاش برجسته و نیز یک معلم و مربی اصول هنری است

سیاه قلم از علاقمندی های نقاشان و دستداران هنر نقاشی است

دارای اتوران اختصاصی، شامل فیلم آموزشی نصب

جوملا! به زبان پی‌اچ‌پی نوشته شده‌ است و از پایگاه داده مای‌ SQLاستفاده می‌کند.

     
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
نرم افزار WORD PRESS - آموزش طراحی و پیاده سازی وب سایت نرم افزار Kitchen Design Assistant - نرم افزارهای مورد نیاز برای طراحی آشپزخانه و کابینت مجموعه کامل نرم افزار طراحی آسان گزارش های تعاملی Crystal reports Collection نرم افزار قدرتمند طراحی سه بعدی CINEMA 4D
     

از سطح مقدماتی تا سطح پیشرفته

نرم افزارهای مورد نیاز برای طراحی آشپزخانه و کابینت

مجموعه کامل نرم افزار طراحی آسان گزارش های تعاملی

یکی از نرم افزارهای حرفه ای در زمینه طراحی سه بعدی می باشد.

     
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
طراحی کابینت و آشپزخانه - اورجینال مجموعه آموزشی Proteus Pro - آموزش نرم افزار طراحی و شبیه سازی مدارات الکترونیکی-اورجینال طراحی قالبCatia2013-طراحی قالب تزریق پلاستیک-ورقکاری-کامل ترین مجموعه آموزشی به زبان فارسی-اورجینال طراحی با زغال - Step By Step - From Beginner to Advanced-اورجینال
     

توضیحات و راهنمای برنامه به صورت فارسی

اتوران اختصاصی با امکان جستجو

Proteus Professional نرم افزاری برای طراحی خودکار مدارات الکتریکی می باشد.

نوار ابزار Cutting
نوار ابزار Stamping
و ...

اطلاعات درباره روش های مختلفی که ژامینگ وو برای طراحی خود از آنها استفاده می کند

     
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
طراحی با مداد Drawing With Pencil-اورجینال آموزش کاربردی دایرکتور - طراحی و کدنویسی برنامه های چند رسانه ای-اورجینال آموزش ارکد - طراحی و رسم مدارات الکترونیکی-اورجینال آموزش پروتئوس - طراحی و تحلیل مدارات الکترونیکی-اورجینال
     

آموزش به شیوه مالتی مدیا ( با امکان چاپ )
قابل اجرا به روی کامپیوتر

بیش از 7 ساعت مطالب آموزشی
آموزش به شیوه مالتی مدیا

نرم افزار OrCad یکی از قدیمی ترین و قدرتمند ترین نرم افزار های رسم شماتیک است

سری مهندسی برق الکترونیک از پایه تا پیشرفته
حاوی 21 ساعت آموزش تعاملی


  صفحه:

 
1 2 3              

Related Post

شاید دوست داشته باشید:

شرکت تولیدی صنعتی پرشیا استیل مجری و تولید کننده تجهیزات …

نمايشگاه ها     تایج جستجو طراحی                       الگو های آماده […]

سحر پلاست | کارخانه تولید پلاستیک

کارخانه تولید پلاستیک سحر کارخانه تولید پلاستیک سحر یکی از معتبر ترین تولیدکنندگان محصولات پلاستیکی در ایران می باشد که […]

پهپاد

پرندهٔ هدایت‌پذیر از دور یا به‌اختصار: پَهپاد[۱] که به آن هواپیمای بدون سرنشین نیز می‌گویند، نوعی هواگردهدایت‌پذیر از راه دور […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.