ایده های سفره هفت سین در خانه ایرانی، زیباترین سفره هفت …

blog0 طراحی ,

 

        هفت سین 97

دغدغه‌هایی شیرین از جنس عید نوروز

یکی از دغدغه‌های نزدیک به عید هر سال در خانه‌های ایرانی ، سفره زیبای هفت سین است که به دکوراسیون خانه های ایرانی اضافه می‌شود.

اگرچه این دکور زیبا نهایتاً تا سیزدهم فرودین ماه هر سال مهمان‌های خانه های ایرانی است و در برخی خانه ها خیلی زودتر از این تاریخ جمع می‌شود، اما از تزیینات و دکورهای مهم و چالش‌برانگیزی محسوب می‌شود که اعضای خانه خصوصاً بانوی خانه تمایل دارند به بهترین و جذاب‌ترین وجه آن را اجرا نمایند.

شما دکوراتور سفره هفت سین خود هستید!

یک نکته مهم این دکوراسیون زیبا، این است که شما خود دکوراتور این سفره‌ خاص و مناسبتی خواهید بود و مهمانان و بینندگان سفره هفت سین ، بیش از هر زمان دیگری به هنر دستان شما توجه خواهند داشت.

راهکارهای متفاوتی برای ارائه یک سفره هفت سین جذاب و خاص وجود دارد اما یکی از مهم‌ترین این نکات این است که جایگاه سفره هفت سین در دکوراسیون منزل شما کجاست و اصولاً چه مدل سفره هفت سینی به دکور منزل شما می‌آید !

در این مقاله اتود قصد داریم به این پرسش‌ها پاسخ دهیم !

در دکوراسیون خانه اتان ، آش شلم شوربا درست نکنید !

اگر مقالات آموزشی دکوراسیون خانه ایرانی و … از وب سایت اتود را مطالعه کرده باشید ، بارها و بارها در این دسته از آموزش‌ها ذکر کرده‌ایم که دکوراسیون مدرن و دیزاین کلاسیک تفاوت‌های اساسی با یکدیگر دارند و نمی‌توانید مبلمان متعلق به یک نوع سبک دکوراسیون را در سبک دیگر به کار ببرید.

به‌عنوان‌مثال استفاده از مبلمان های راحتی با رنگ‌های یکدست و تند در دکوراسیون سنتی همان‌قدر برای خانه شما نامناسب خواهد بود که استفاده از یک بوفه منبت‌کاری شده در میان فرش فانتزی و مبلمان های مدرن…

ویژگی‌های هر دو نوع دکوراسیون با یکدیگر متفاوت است و برهم زدن این نظم و ساخت دکوراسیون تلفیقی تنها با احتیاط بسیار در برخی موارد و با نظارت یک طراح داخلی مجاز است و بس …

مشاوره دکوراسیون داخلی

 

سفره هفت سین ! یک تزیین کاملاً متفاوت در دکوراسیون خانه ایرانی

این بار یک استثنا بزرگ داریم! برای چیدمان هفت سین بهتر است از یک سبک کاملاً متفاوت در دکوراسیون خانه خود استفاده کنید!

چیدمان سفره سنتی در یک خانه با دکوراسیون مدرن و تزیین سفره هفت سین به سبک مدرن در یک دکوراسیون سنتی می‌تواند دیزاین بسیار جذاب و جالبی را خلق کند و یک تنوع و تضاد بسیار زیبا به فضای منزل شما بدهد…

استفاده از سفره یا رومیزی‌هایی با طرح‌های ایرانی و سنتی ، مانند پارچه‌های ترمه و قلمکار ، ظرف‌های سفالی و چوبی و المان‌ها و جزییات کاملاً سنتی، در کنار مبلمان های مدرن و فرش فانتزی و دکوراسیون مینیمال منزل شما یک ترکیب بی‌نهایت زیبا خواهد بود.

به همین نسبت، می‌توانید از چرم ، شیشه و فلز برای دیزاین و تزیین یک سفره هفت سین مدرن در کنار دکوراسیون سنتی خانه خود استفاده کنید.
تکلیفتان را با خودتان و میهمانانتان روشن کنید!

قبل از پاسخ به این سؤال بهتر است تکلیفمان را با خودمان و البته بازدیدکنندگان سفره ، میهمانان عزیز نوروزی ! روشن کنیم !

ابتدا به این سؤالات پاسخ دهید؛

یک – یک سفره هفت سین بزرگ برای همه سیزده روز تعطیلات!

سفره هفت سینی را که روز عید نوروز و هنگام تحویل سال پهن کرده‌اید و یا میزی را که چیدمان کرده‌اید تا انتهای نوروز به همان شکل حفظ خواهید کرد ؟

در برخی خانه ها ، بانوی خانه برای یکی دو روز اول سفره هفت سین را نگاه خواهد داشت و سپس آن را به یک میز یا یک مکان جمع‌وجور و کوچک‌تر منتقل می‌سازد.

سیاست و تصمیم شما برای این مورد چیست؟

هفت سین سنتی

دو – دست نزن بچه !

اگر میهمانان متعددی با فرزندان کوچک دارید، شاید بهتر است به جای نگران وسایل و ریختن و شکستن وسایل هفت سین، از همین ابتدا برای آن‌ها چاره‌ای بیندیشید!

شاید برای یکی دو میهمان با نهایتاً دو فرزند خردسال بتوانید مراقب تزیینات سفره هفت سین خود باشید (که البته به سطح شیطنت و ادب کودک و حساسیت والدینش بستگی دارد و اغلب کار بسیار دشواری است !)

اما اگر غالب میهمانان شما کودکان خردسالی دارند که از قضا حتی اشاره کردن با ابرو به آن‌ها ! والدینشان را بشدت دلخور می‌کند! بهتر است از همین ابتدای سال نو ، بنای دلخوری با خواهر همسر ، جاری و همسر برادرتان را پایه‌گذاری نکنید!

وسایل سفره هفت سین تان را به نحوی چیدمان کنید که کودکان هر جند مؤدب ! (به‌زعم والدینشان البته!) اما شیطان (بچه است دیگر!) ، نتوانند دکور زیبای خانه شما را تخریب کنند…

بنابراین از هم‌اکنون از طراحی و دیزاین سفره بر روی میزهای کوتاه، روی زمین و در دسترس خودداری کنید و فکر هفت سین زیبای شیشه‌ای و آینه‌ای و سفالی را نیز فراموش کنید !

هفت سین سنتی

سه – تزیینات سفره شما به چه میزان فضا نیاز دارند؟

بهتر است ابتدا یک مکان برای سفره هفت سین در نظر بگیرید و سپس به خرید ظروف و وسایل برای سفره بپردازید. مسلماً اگر شما یخشی از اپن آشپزخانه یا میز نهارخوری را به دکور سفره هفت سین اختصاص داده‌اید و ظروف بزرگی را برای تزیین سفره انتخاب کرده‌اید، ناچار به تغییر مکان سفره خواهید شد…

تزیین هفت سین

هفت راهکار چیدمان سفره هفت سین در دکوراسیون به همراه گالری ایده‌های هفت سین ایرانی

این مقاله اولین مقاله آموزشی در خصوص چیدمان سفره هفت سین در خانه های ایرانی است. در بخش دوم از این آموزش به هفت جایگاه خاص در دکوراسیون خانه های ایرانی که می‌تواند به‌عنوان جایگاهی مناسب برای قرار دادن سفره هفت سین تبدیل شود ، اشاره‌کرده‌ایم.

ایده های سفره هفت سین در خانه ایرانی (دو) هفت راهکار دیزاین و تزیین سفره هفت سین ۹۷ در دکوراسیون

فراموش نکنید پس از این دو مطلب آموزشی ، نگاهی به گالری تصاویر هفت سین ۹۷ بیندازید. هفت سین های خاص و جذاب این گالری می‌تواند به شما ایده‌هایی برای اجرای سفره هفت سین در منزلتان بدهد.

 

دویست مدل سفره هفت سین ۹۷ در خانه های ایرانی (یک) هفت سین شیک، جذاب و خاص

دویست مدل سفره هفت سین ۹۷ در خانه های ایرانی (دو) تزیین هفت سین فانتزی

 

شاید دوست داشته باشید:

طراحی کابینت آشپزخانه سه بعدی فوق العاده با کیفیت

  فهرست سبکهای طراحی کابینت آشپزخانهطراحی کابینت آشپزخانه سبک کلاسیکطراحی کابینت آشپزخانه سبک مدرنواحد طراحی سه بعدی کابینت در نوین […]

قیمت کابینت ممبران | محاسبه انلاین | بزرگترین کارخانه …

  فهرست تماس با ماچوبآدرس دفتر مرکزی:آدرس کارخانه : تماس با ماچوب آدرس دفتر مرکزی: پاسداران , ابتدای بوستان هشتم […]

بانکه شیشه ای

  دکوری مصرفی لوکس, مناسبت ها, نمکدان و جا ادویه این نوع بانکه شیشه ای به عنوان جا ادویه ای […]

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

[breadcrumb]
[breadcrumb]