انواع سقف کاذب مشبک ۶۰*۶۰ | سقف کاذب| سقف کاذب پی وی سی …

blog0 طراحی ,

 

سقف های کاذب :

سقف های کاذب کناف در دو نوع سقف های کاذب یکپارچه و سقف های کاذب مشبک تولید و ارائه می شود.

سقف های کاذب یکپارچه : سقف های کاذب کناف سقف های سبکی هستند که به واسطه تولید صنعتی ؛ دارای مشخصات فنی استاندارد ( با مقاومت در برابر زلزله ) بوده و جایگزین بسیار مناسبی برای سقف های کاذب غیراستاندارد ساخته شده با رابیتس و گچ می باشند.این ساختار شامل زیرسازی فولادی سبک ( متصل به سقف اصلی ) بوده که صفحات روکش دار گچی به وسیله پیچ مخصوص بر روی آنها نصب می شوند. درزهای میان این صفحات به وسیله نوار و بتونه مخصوص درزگیری شده و بدین ترتیب سطحی یکپارچه و بدون درز حاصل می شود که دارای قابلیت رنگ آمیزی ( بلافاصله بعد از خشک شدن بتونه و اجرای ماستیک ) می باشد. فضای خالی پشت سقف کاذب ، امکان استفاده از انواع عایق حرارتی و صوتی را فراهم نموده و عبور و دسترسی به تاسیسات الکتریکی و مکانیکی را میسر می سازد.از دیگر مزیت های سیستم سقف های کاذب کناف می توان به انعطاف معماری بالا ، ساخت سقف های معلق تزئینی ( دکوراتیو ) و عدم نیاز به پیش بینی آویز ( همانند سقف های کاذب با مصالح بنایی ) اشاره نمود

سقف های کاذب مشبک:

سقف های کاذب مشبک کناف از شبکه سازه های سپری و تایل های گچی تشکیل می شوند. شبکه مذکور به وسیله آویزهای قابل تنظیم به سقف اصلی متصل گردیده و سپس تایل های ۶۰*۶۰ درون این شبکه قرار می گیرند. نصب سریع و آسان ، دسترسی آسان به فضای تاسیساتی پشت سقف کاذب و تعمیر و نگهداری آسان از جمله ویژگی های این ساختار می باشد. در این سیستم از انواع تایل های گچی ، تایل های آکوستیک و تایل های پی وی سی و …. می توان استفاده نمود.

تایل های گچی :

تایل های گچی و معدنی ، در سقف های کاذب مشبک به کار می روند.این سقف ها از شبکه سازه های سپری که به وسیله آویزهای قابل تنظیم ، به سقف اصلی متصل گردیده و تایل های سقفی که درون این شبکه قرار می گیرند ، تشکیل شده اند.تایل های سقفی در طرح های زیبا و متنوع و ابعاد مختلف به طراحان خصوصیات آکوستیکی ، مقاومت در برابر حریق و ایمنی در برابر زلزله را به همراه امکان دسترسی به فضای پشت سقف کاذب عرضه می نماید

تایل های هات استمپ :

تایل های هات استمپ در سقف های کاذب مشبک به کار می روند ، زیرساز این سقف ها با پروفیل های سپری انجام می گیرد که پس از زیرسازی و به وجود آوردن این شبکه تایل ها در درون شبکه ها قرار می گیرد. تایل های هات استمپ دارای طرح های مختلف و حالت شبرنگی است که برای فضاهای اداری و تجاری و … به صورت کامل و یا ترکیبی با یک رنگ سفید به کار برده می شود.

سقف کاذب تایل های چاپی :

از تایل های چاپی به دلیل وجود طرح های مختلفی که روی آنها چاپ شده است بیشتر در فضای سقف کاذب به صورت دکوراتیو استفاده می کنند.طرح تایل های چاپی برای اجرای سقف کاذب مشبک بسیار متنوع بوده ، مانند تایل چاپی طرح آسمان که برای فضای سقف کاذب آشپزخانه نیز کاربرد دارد.

سقف کاذب تایل های آکوستیک :

تایل های آکوستیک دارای ضخامت های ۸ میل ، ۱۲ میل و ۱۵ میل می باشد که برای سقف های کاذب فضاهای استودیو، فضاهای صدابرداری و فضاهای اتاق کنفرانس و … کاربرد دارد. انواع تایل های آکوستیک از نظر لبه تایل به دو دسته بدون لبه و لبه دار تقسیم می شود. تایل بدون لبه آکوستیک در کنار هم به صورت مشبک در فضای سقف قرار می گیرد.تایل لبه دار آکوستیک از سطح سقف کاذب پایین تر است و لبه های تایل قابل رویت هستند.تایل های آکوستیک در طرح هایی با زمینه سفید و کرمی سوزنی ریز و درشت هستند که عبارتند از طرح های کرمی سوزنی ، کرمی ، سوزنی ، کراس تیشر.

سقف کاذب تایل های پی وی سی :

تایل های روکشدار پی وی سی مناسب برای سقف کاذب کلیه فضاهای داخلی ساختمان است.

از مهمترین ویژگی های تایل های پی وی سی عبارتند از:

مـقاومـت دائـمی در بـرابـر آب :

عـدم تغـییر ظـاهر و قـواره در مجـاورت بـا رطـوبت ، قـابلیـت شستشو و سـهولت تنـظیف ، از برتری های نـاب تایل های پی وی سی بـه شـمار مـی آید .

ساختار و ترکیب مناسب تایل های پی وی سی سقف کاذب :

ساختار مناسب و درصد ترکیب مواد اولیه مرغوب همراه با شیارهای درونی تایل ها از دلایل مقاومت بالای فیزیکی این سازه می باشد. این ساختار موزون سبب گردیده وزن تایل به صورت یکنواخت بر سطح مقطع تایل تقسیم شده و تایل دچار خمش و انحنا نگردد. همچنین به علت ضخامت مناسب لایه سطح ، شیارهای مابین تایل به هیچ عنوان قابل رویت نمی باشند.

سقف کاذب انـطباق کامـل بـا محـیط های بـهداشتی :

مـضاف بـر ایـنکه ایـن تـایـل ها دارای آمیزه هایی عاری از موادمضر بوده ، سطح صاف و صیقلی این تایل ها موجب جلوگیری از رشد و نمو انواع جلبک ،قارچ و میکروب روی آن می گردد . ( مطابق با استاندارد JIS Z 2801:2000 ژاپن و ISO 22196:2007 )

ضد حریق و غیر قابل اشتعال بودن تایل های پی وی سی مربوط به سقف کاذب :

این محصـول که تا دمای نزدیک به ۸۰ Cg. در برابر گرما ایستایی و مقاومت دارد و در مجـاورت با آتـش نیز شـعله ور نـمی شود . (مطابق با استاندارد بین المللی GB 8624 B2 )

وزن متعادل تایل های پی وی سی سقف کاذب :

ازاین رو که وزن سبک برخی سقف های کاذب در هنگام تغییر فشار هوا و بروز چرخه های هوایی، موجب تزلزل جانمایی و جابجای تایل درون شبکه شده و وزن سنگین دیگر نمونه ها منجر به فرو ریختگی و انفصال سیستم شبکه کلیک می شود این فراورده نوین با وزن تقریبی۳٫۶ کیلو گرم در هر متر مربع به طور کامل این کاستیها را بر طرف نموده است .

عایق صوتی و حرارتی سقف کاذب :

ساختار ۲ لایه و مشبک بودن لایه میانی تایل مانع از اتلاف و هدر رفت انرژی شده و باعث می گردد این فرآورده در زمره عایق های بهینه حرارتی و صوتی محسوب گردد .

سقف کاذب دارای طـرح هـای منحصر به فرد و متـنوع :

گـونـاگـونی طــرح های شیک فرم طــراح را بـه فراخـور مــحیط و کاربـری ، در انتــخاب گـزینه هـای مـات و یـا درخشـنده و بـراق یـاری مـی نمـاید . روکش سیلور موجود در این محصولات که با متد پیشرفته HOT STAMP انجام می پذیرد باعث انعکاس و تلاءلو نور در فضا شده و نورافشانی دلپذیر محیط را سبب ساز می شود.

سقف کاذب ضد حشره و جوندگان موذی :

به دلیل ساختار و نوع مواد تشکیل دهنده ، حشرات و جوندگان موذی قادر به نفوذ و لانه سازی در این نوع تایل ها برای سقف ها نمی باشند.

جنبه اقـتصـادی سقف کاذب :

بـا توجه به تفاوت ملموس قیمت آن با نمونه های آلومینیومی و خصوصیات برتری که نسبت به نمونه های گچی دارد از لحاظ اقتصادی نیز نسبت بدین سقف ها کاملا توجیه پذیر است .

جهت مشاهده آلبوم سقف کاذب اینجا را کلیک کنید.

برای انتخاب سقف کاذب ابتدا باید ببینیم چه نوع سقف کاذبی مورد استفاده ما می باشد.

سقف های کاذب به چند گروه سقف کاذب گچی و اکوستیک و پی وی سی و رابیتس و.. تقسیم بندی می شود.

برای هر فضا نیز نیاز هست یک مدل سقف کاذب داشته باشیم . مثلا فضای اداری سقف کاذب مخصوص خود را نیازمند هست و فضاهای مسکونی و ویلایینیز سقف کاذب های مخصوص خودشان را نیازمند هستند.

در فضاه های مسکونی که شامل پذیرایی و اتاق خواب و سرویس بهداشتی و وحمام میشود معمولا از سقف های کناف یه تیکه با گچبری و آرک استفاده می شود و برای فضاهای حمام و دستشویی و آشپزخانه نیز معمولا از سقف های کاذب پلکسی (طلقی ) یا سقف های کاذب پی وی سی (pvc) مورد استفاده قرار می گیرد.

در فضا های اداری نیز از دو طرح پی وی سی و گچی و به صورت تایل ۶۰*۶۰ و یا به صورت یک تیکه گچی مورد استفاده قرار می گیرد.

مهمترین قسمت در سقف کاذب ترکیب بندی رنگی با فضا و با ارزش تر بودن محصول برای فضاهای مختلف می باشد.

مثلا در فضاهای رطوبتی و نم ناک مانند شمال کشور و یا شهرهای سرد سیر بهترین محصول مورد استفاده پانل های پی وی سی می باشد .

چون از هر لحاظ عایق رطوبت و حرارت بوده و کمک شایانی به بالا بردن عمر مفید بنا و ساختمان میکند.

ولی در فضاهای گرم و خشک در ساختمانهای مسکونی بهتر است از تایل ها و ورق های کناف برای سقف کاذب استفاده کنیم .

برای سقف کاذب آشپزخانه و سرویس های بهداشتی از چه طرح و جنسی استفاده کنیم ؟

امروزه در زندگی روزمره طراحی و زیبایی فضای دکوراسیون داخلی که در آن زندگی میکنیم از مهمترین موارد زندگی می باشد.

برای همین امر استفاده از طرح های زیبا باعث ارامش بخشی افراد می شود.

استفاده از سقف کاذب آسمان مجازی بهترین گزینه برای فضای آشپزخانه و فضای سرویس بهداشتی می باشد.

دیگر آیتمی که مورد استفاده برای این فضاها می باشد سقف کاذب پی وی سی است که طرح بندی و رنگ بندی زیادی که حدود ۷۴ رنگ می باشد را دارا می باشد.

دیگر گزینه مورد استفاده سقف کاذب پتینه است که باعث دلگرمی و جذابیت خاصی در فضا می شود.

سقف کاذب

سقف در دکوراسیون داخلی یکی از اجزای بسیار مهم میباشد که باید مورد توجه قرار داد. سقف کاذب راهی ساده برای جذابیت دو چندان دکوراسیون داخلی است.

سقف کاذب معمولا در هر خانه ای یافت نمیشود و اکثرا در ادارات ، هتل ها، مغازه ها، فروشگاه ها، رستوران ها، نمایشگاه ها و… دیده میشود . و دربرخی از خانه ها در لابی و اتاق نشیمن و اتاق اصلی نیز بکار برده شده. در نهایت طراحی سقف به عنوان امضای طراح بر روی پروژه انجام شده است.

سقف اثرات شگف انگیزی را در کار طراحی شما میگذارد. سقف ها نه تنها اتاق را با تمام عناصر طراحی متصل می کنند، بلکه در فرمت طراحی شده تمامی معماری سازمانی را به یکدیگر متصل می کند .

در گذشته طراحی و اجرای سقف بسیار دشوار و زمان بر بود مثل انجام گچ بری و دادن طرح بر روی سقف اماامروزه با بوجود آمدن مواد و ابزار پیشرفته جایگزین های بسیار مناسبی برای گچ بری سقف بووجود آمده است و شما در زمان کمتر میتوانید طراحی های بسیار زیبایی را برای سقف خود خلق کنید.

شما میتوانید تمام یا قسمتی از سقف خود را با سقف کاذب طراحی کنید و این بسته به نوع اتاق شما و سلیقه و میزان هزینه ای که میخواهید بکنید متغیر است.

طراحی سقف میتواند هم به صورت سنتی باشد و هم به صورت مدرن. شما میتوانید طرح نوار چوب یا طرح خورشیدی و … از جمله طرح های مرسوم سقف کاذب هستند. بسته به نوع فضا میتوانید به صورت رسمی و یا غیر رسمی سقف خود را طراحی و اجرا کنید.

سقف کاذب

سقف کاذب در سیستم های مدرن در مکان های عمومی، کافه ها ،استخرو سالن های ورزشی، هتل ها، دفاتر، آشپزخانه ، حیاط و حمام و سرویس بهداشتی دیده می شود.افزایش محبوبیت سقف های کاذب به این معنی است که مصرف کنندگان از عملکرد و ظاهر زیبای سقف های کاذب قدردانی می کنند. مزایای سقف کاذب عبارتند از:

طیف گسترده ای از رنگ برای جذب هر نوع سلیقه

سادگی و سرعت نصب

دوام و آسایش

عملکرد با کیفیت بالا و نسبتا کم هزینه

سقف های کاذب به دو گروه تقسیم بندی میشودند:

سقفهای ۶۰*۶۰ به صورت مشبکی

به صورت یک تیکه و بدون درز

که شما بسته به سلیقه و نوع کاربردتان یکی از دو گروه را انتخاب و اجرا مینمایید.

همانطور که از قبل گفته شد طرح و رنگ های بسیارمتنوعی در مورد سقف کاذب وجود دارد.

سقف کاذب های موجود در بازارعبارتند از : گچی، پی وی سی، پلکسی و آسمان مجازی

مطمعنا این سوال برای شما ایجاد میشود که کدام یک از سقف های کاذب برای فضای مورد نظر شما مناسب میباشند. نگران نباشید ما اینجا هستیم تا شما را برای یک انتخاب خوب راهنمایی نماییم …

سقف کاذب گچی به صورت یک تکه با سازه های f زیر سازی میشود و بعد از آن هر طرحی که مد نظر شما باشد برش خرده و نمای ایده آل شما را به نمایش میگذارد.

سقف کاذب پی وی سی دقیقا مانند مورد قبل نصب و اجرا میشود و شما میتوانید که هر نوع طرحی که مد نظرتان باشد بر روی سقف خود با این تایل های پی وی سی طراحی و اجرا نمایید.

تفاوت سقف کاذب پی وی سی و گچی

طبیعتا هر کدام از آنها دارای یک سری معایب و محاسن هستند که ما با شما در میان میگذاریم

از محاسن سقف کاذب پی وی سی میتوان به عایق رطوبت و حرارت، ضد حشره بودن و همچنین قابل شستشو بودن آن اشاره کرد که هیچ کدام از این محاسن را سقف کاذب گچی دارا نمیباشد اما در عوض سقف کاذب گچی یک دست تر از تایل های پی وی سی میباشند.

سقف کاذب پلکسی و آسمان مجازی

این مدل سقف ها به صورت ۶۰*۶۰ و مشبکی هستند و شما میتوانید طرح مد نظر خود را بر روی سقف تان چاپ و با استفاده از متخصصین این زمینه نصب و از آن لذت ببرید

امیدوارم این مطلب شما را در جهت انتخاب مناسب سقف کاذب راهنمایی کرده باشد…

جهت مشاهده آلبوم سقف کاذب اینجا را کلیک کنید.

انواع طراحی سقف کاذب

سقف کاذب به عنوان یکی از ویژگی های مهم طراحی در ساخت و ساز مدرن و معماری برای برنامه های کاربردی مسکونی و تجاری برای مزایایی که ارائه می دهند، تبدیل شده است.سقف کاذب زیبایی را به خانه و همچنین اتاق اضافه می کند. سقف کاذب با روشنایی بهتر با LED های مرسوم، به افزایش زیبایی اتاق کمک می کند. این سقف ، کمک به پنهان کردن سیم ها، لوله کشی، کانال های تهویه مطبوع و همچنین آبگرمکن های آب در خانه و مناطق تجاری بسیار کاربردی است. چندین حالت برای سقف کاذب میتوان طراحی کرد که به تفصیل به هر کدام از آنها خواهیم پرداخت که شامل: سقف کاذب مستطیلی ، سقف کاذب منحنی میباشد.

سقف کاذب مستطیلی

این سقف کاذب معمولا توسط بسیاری از صاحبان خانه انجام می شود. به طور معمول نوار چراغ یا چراغ کوبی نصب شده است. همانطور که قبلا گفته شد، سقف کاذب مستطیلی پیش فرض آن بسیار مقرون به صرفه است در مقایسه با سایر طراحی سقف کاذب می تواند ساخته شده و نصب سریع تر داشته باشد.

سقف کاذب منحنی

سقف کاذب منحنی به نظر می رسد یکی از گران قیمت طراحی سقف کاذب است. این به این دلیل است که هنگام ایجاد منحنی و حفظ یکنواختی اندازه نیز باید مراقبت های زیادی انجام شود. یک اینچ اینجا و آنجا می تواند ظاهر سقف کاذب را خراب کند.یکی دیگر از دلایلی که چرا سقف کاذب منحنی یک امر گران قیمت است چرا که باید ۲ لایه سقف کاذب برای ایجاد یک سقف کاذب انعطاف پذیر ایجاد شود. اولین سقف؛ سقف کاذب مستطیلی استاندارد را لایه بندی می کند در حالی که لایه دوم سقف منحنی به صورت طراحی نهایی است. همچنین برای سقف کاذب مستطیلی باید ۲ لایه سقف کاذب را انجام داد اما بیشتر آنها ترجیح می دهند تنها یک لایه داشته باشند. در اینجا یک سد جانبی ساخته شده است. این باعث صرفه جویی در هر دو هزینه و زمان برای ایجاد سقف است.

هزینه سقف کاذب و رنگ

سقف کاذب یا سقف اصلی ، معمولا سفید رنگ می شود. زمانی که مشتری ترجیح می دهد رنگ باشد وجود دارد. سقف های رنگی تیره باعث می شوند که اتاق کوچکتر و گاهی اوقات پررنگ باشد.هیچ جدول هزینه ای استاندارد وجود ندارد و هزینه های مربوط به هر نوع سقف کاذب با مواد مورد استفاده و اندازه متفاوت است.

چند موردی که قبل از نصب سقف کاذب باید به آن توجه کرد

سقف کاذب، همانطور که از نام آن پیداست، یک سقف است که در واقع سقف اصلی نیست و این یک لایه است که در زیر سقف واقعی به دلایلی، ایجاد می شود. با توجه به قابلیت انعطاف پذیری آنها، امروزه سقف کاذب در طرح های مختلف دکوراسیون داخلی استفاده میشود.

سقف کاذب تزئینی می تواند برای اضافه کردن فرم، رنگ و یا مدیریت نسبت به یک اتاق ایجاد شود.یک سقف کاذب کاربردی، مناطق ناخوشایند را پوشش می دهد. بهبود خواص صوتی؛ عایق حرارت را تسهیل می کند. به استراتژی های روشنایی یا خدمات استتار مانند لوله هاو یا سیم های الکتریکی کمک بسیاری میکند.

همچنین میتوان اشکال مختلف را برایش در نظر گرفت مانند: منحنی، ساده، مربع

سقف کاذب می تواند بر روی کانال های آلومینیومی، گچ آماده ساخته شده یا پانل های سقف شبکه، چوب، تخته سه لا، PVC، فلز، شیشه، اکریلیک، پارچه، و غیره ساخته شود. هر ماده دارای یک منطقه خاص از برنامه و مزایای مربوط به خود میباشد.

یک سقف کاذب ارتفاع یک اتاق را کاهش می دهد. بنابراین اگر شما در حال حاضر با چالش کم ارتفاع روبرو هستید، ممکن است این گزینه بهترین گزینه نباشد.

شاید دوست داشته باشید:

آموزش طراحی و چیدمان سفره عقد :: خرید اینترنتی

  آنچه در این مجموعه خواهید آموخت :فصل ۱ مقدمه:معرفی وسابل مورد نیاز دیزاین و تزیین گردو(۱) دیزاین و تزیین […]

لیست قیمت آموزش ساخت و نصب کابینت آشپزخانه | ترب

 ترب را دنبال کنید تا از تغییرات قیمت کالای مورد علاقه خود سریع‌تر باخبر شوید

طراحی کابینت آشپزخانه سه بعدی فوق العاده با کیفیت

  فهرست سبکهای طراحی کابینت آشپزخانهطراحی کابینت آشپزخانه سبک کلاسیکطراحی کابینت آشپزخانه سبک مدرنواحد طراحی سه بعدی کابینت در نوین […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

[breadcrumb]
[breadcrumb]