جدول سایزبندی اندام نرمال بانوان در متد مولر | HonarBazaar

blog0 بانوان , ,

 

سلام دوستان عزیزم. حالتون چطوره. از پیامهاتون معلومه که رسم الگو را خوب تمرین کرده اید و حتی دوخت را هم شروع کرده اید. دوستانی هم که قصد دارن با آموزش های ما پیش بروند حتما منتظر مرحله بعدی هستند.

بخاطر سوال های بیشماری که نشان دهنده یک مشکل مشترک در همه دوستان بود تصمیم گرفتم قبل از ادامه آموزش، یک نکته را که البته بارها در ضمن آموزش های قبلی بیان کرده بودم، اینبار در یک پست جدا با تاکید بیشتر مطرح کنم که ان شاالله مشکل همه عزیزان برطرف بشود.

علاوه بر آن هم جدول سایزبندی که قولش را داده بودم در این آموزش برایتان آماده کرده ام و نحوه استفاده از آن را هم برایتان توضیح خواهم داد.

جدول سایزبندی اندام نرمال بانوان در متد مولر

دو جدولی که در تصویر زیر مشاهده می کنید و می توانید برای واضحتر دیدن اعداد روی آنها کلیک کنید، جداولی است که اندازه های قسمت های مختلف بدن یک فرد با اندامی نرمال و قد ۱۶۴ و ۱۶۸ را بیان می کند.

توجه : اندازه های ذکر شده در جداول زیر، با اندازه های بدست آمده از فرمول های نارنجی رنگ در بخش “محاسبات اولیه برای رسم بالاتنه در متد مولربدون احتساب آزادی ها همخوانی دارد.

اندام نرمال یعنی اندامی که هیچ نوع نقصی در آن نیست، مثلا شکم یا باسن فرد بزرگ نیست، سینه ها خیلی کوچک یا خیلی بزرگتر از حد استاندارد نیستند و …. که این حد استاندارد درواقع از همین جدول بدست می آید.

خب سوال اینجاست که وقتی مطابق آموزش اندازه گیری در متد مولر که قبلا خدمتتان ارائه دادم، اندامتان را اندازه گرفتید، چطور باید با این جدول آن را مقایسه کنید و از کجا متوجه شوید که سایز شما کدام است و کدام بخش از اندام شما با مقدار استاندارد خیلی فاصله دارد؟

سایز حدودی شما از اندازه دور سینه مشخص می شود. یعنی اندازه دور سینه خودتان را در جدول پیدا کنید، همان ستون سایز شما را مشخص می کند. و یا اگر اندازه دور سینه شما در جدول نیست، قطعا بین دو سایز قرار گرفته مثلا دور سینه ۹۰ بین دو سایز ۳۸ و ۴۰ قرار دارد و در نتیجه اندازه های نرمال آن هم باید بین اندازه های این دو سایز باشد.

نکته: این سایزها الزاما با سایزی که شما از بازار لباس تهیه می کنید نباید منطبق باشد چون این اندازه ها مخصوص لباسی است که با متد مولر تهیه شده باشد.

خب حالا سوال دیگر این است که اگر اندازه های شما با این جدول تفاوت داشت یعنی اندام شما غیر نرمال است؟ قاعدتا اگر قد شما مطابق این جدول ۱۶۸ سانت نباشد، پس اندازه های طولی شما هم می تواند با این جدول کمی متفاوت باشد و این تفاوت دلیل بر غیرنرمال بودن شما و استفاده از قواعد نقص اندامی نیست.

پس این جدول به چه درد میخورد؟ این جدول برای تولیدی ها و افرادی مناسب است که می خواهند لباس را براساس سایز بدوزند و به مشتری هایشان عرضه کنند. یا افرادی که الگوهای سایزبندی را آماده می کنند و بجای اینکه هربار برای هر فرد الگو را از ابتدا رسم کنند فقط باتوجه به سایز شخص، الگوی مناسب او را تغییر می دهند تا مطابق اندازه های دقیق آن شخص شود.

خب حالا برسیم به مشکل اکثر دوستان که من با این عنوان آن را مطرح می کنم :

تفاوت اندازه های شخص با اندازه های بدست آمده از فرمول ها :

اگر بخاطر داشته باشید ما دو آموزش داشتیم که دو سری اندازه به ما می داد : ۱) آموزش اندازه گیری در متد مولر  ۲) محاسبات اولیه برای رسم بالاتنه در متد مولر

حتما بخاطر دارید که من بارها در آموزش ها گفتم که مرجع اصلی ما اندازه هایی است که روی بدن شخص اندازه میگیریم. پس دیگر به چه دلیل از فرمول ها استفاده میکنیم؟

۱) برخی از اندازه ها که از فرمول بدست می آوریم قابل اندازه گیری روی بدن نیستند. مانند بزرگی سینه جلو یا گشادی کف حلقه

۲) گاهی ممکن است یک اندازه را فراموش کنیم روی بدن شخص اندازه بگیریم! در این حالت می توانیم از روی فرمول تخمین بزنیم که اندازه فرد چقدر بوده.

۳) اندازه های محاسبه شده از فرمول راهی است برای اطمینان شما از اینکه اندازه های فرد را روی بدنش درست گرفته اید.

مثلا من یکبار بالاتنه پشت را اشتباه اندازه گرفته بودم، وقتی دیدم با مقدار محاسبه شده خیلی اختلاف دارد و با توجه به اینکه می دانستم فرد دارای مشکل پشت خمیده نیست به این نتیجه رسیدم که ممکنه من اشتباه کرده باشم. با اندازه گیری مجدد مشخص شد که اشتباه کرده بودم.

۴) این فرمول ها یک مزیت برای متد مولر عنوان میشود که با داشتن تنها ۴ اندازه از یک اندام میشود همه اندازه های فرد را تخمین زد. یعنی شما کافی است قد کامل، دور کمر، دور باسن و دور سینه یک فرد را داشته باشید تا بتوانید الگوی تقریبی فرد را رسم کنید.

۵) در بسیاری از موارد مقایسه این دو اندازه ما را به شناخت نقص اندامی فرد راهنمایی میکند. البته کم کم با کسب تجربه به این مهارت دست پیدا میکنید.

پس نهایتا دوباره میگم که باید در رسم الگو از اندازه های بدن که از درستی آن اطمینان هم داشته باشید استفاده کنید.

یک مثال هم میزنم برای روشنتر شدن موضوع.

مثلا قد شخصی ۱۶۲ سانت هست و قد بالاتنه جلو ۴۰ و بالاتنه پشت ۳۹ را روی بدنش اندازه گرفتیم.

ولی با استفاده از فرمول ها، بالاتنه جلو ۴۳٫۵ و بالاتنه پشت ۳۹٫۵ بدست می آید.

همانطور که می بینید بالاتنه پشت تطبیق خوبی داره ولی بالاتنه جلو فاصله زیادی داره، دلیل این اختلاف زیاد در بالاتنه جلو (البته بعد از اطمینان از اینکه اندازه گیری ما صحیح بوده)، کوچک بودن سینه های این فرد نسبت به حالت نرمال و جثه اش است.

پس می بینیم که از روی این اختلاف توانسته ایم حتی مشکل اندامی فرد را هم تشخیص دهیم. یعنی اگر فرد دارای اندازه سینه نرمالی بود، اندازه بالاتنه جلوی او به ۴۳٫۵ نزدیکتر می شد.

و نهایتا ما برای رسم الگو از اعداد ۴۰ و ۳۹ برای بالاتنه جلو و پشت استفاده می کنیم.

فکر میکنم دیگه این موضوع مشخص شده باشه. ولی باز هم برای جا افتادن کامل این مطلب پیشنهاد میکنم گام اول آموزش صفرتاصد دوخت مانتو را مطالعه بفرمایید.

تا آموزش های بعدی و رسیدن به دوخت یک لباس بی نقص با کمک هم شما رو به خدا می سپارم. التماس دعا

شاد و موفق باشید 🙂

بد نیست یک نیم نگاهی هم به این مطالب بیاندازید:

  • محاسبات اولیه برای رسم بالاتنه در متد مولرمحاسبات اولیه برای رسم بالاتنه در متد مولر
  • آموزش برش و دوخت ۱ (صفر تا صد دوخت یک مانتو)آموزش برش و دوخت ۱ (صفر تا صد دوخت یک مانتو)
  • رسم الگوی پایه بالاتنه مولررسم الگوی پایه بالاتنه مولر
  • آموزش کنترل الگوی مولرآموزش کنترل الگوی مولر
  • کنترل الگوی آستین مولرکنترل الگوی آستین مولر
  • طریقه اندازه گیری در متد مولرطریقه اندازه گیری در متد مولر
  • رفع نواقص اندامی ۲ (شکم بزرگ)رفع نواقص اندامی ۲ (شکم بزرگ)
  • رفع نواقص اندامی ۱ (باسن بزرگ)رفع نواقص اندامی ۱ (باسن بزرگ)

شاید دوست داشته باشید:

ظرف غذا – صفحه ۳ از ۵

 طراحی توسط آژانس خلاقیت وبسیما

قیمت کاشت ناخن | آموزش کاشت ناخن💅

  فهرست قیمت کاشت ناخن | آموزش کاشت ناخن💅قیمت کاشت ناخن مانند سایر خدمات دیگر آرایشی دارای قیمتهای مختلفی است […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

[breadcrumb]
[breadcrumb]